Anasayfa / Geliştiren Videolar / Into the wild: Bir gencin doğası’na yolculuğu

Into the wild: Bir gencin doğası’na yolculuğu

Into the Wild (2007), pek çok açıdan oldukça özel bir filmdir. Onu özel yapan şeyler ise; gerçek bir öyküye dayanması, etkileyici bir mesajının olması ve içtenliğiyle izleyenleri kendisine bağlamasıdır. İşte bu etkileyici filmden derlediğimiz en güzel sahneleri Edie Veder’ın harika müzikleri eşliğinde büyük bir keyifle sizlere sunuyoruz. Filmin baş karakteri Chris (Emile Hirsch), zeki ve başarılı bir öğrenci olmasının yanında doğaya olan tutkusuyla toplumun isteklerinden farklı hayalleri olan bir gençtir.

Okulunu başarıyla bitirmesinin ardından ailesine haber vermeksizin, asıl istediği şey olan “doğaya”, yani Alaska’ya gitmek için yola çıkar. Onun bu yolculuğu, aslında kendisine doğru olan içsel bir yolculuktur. Bu yolculuğunda iki yıl boyunca Amerika’nın farklı bölgelerine gider. Bu sırada pek çok farklı insanla tanışarak onların dünyasına girer. Ancak kurduğu bu güzel dostlukların sonu ayrılıkla bitmek zorunda kalır. Çünkü onun asıl amacı Alaska’ya gitmek ve her zaman hayalini kurduğu doğasıyla bütünleşmektir. Sonunda Alaska’ya vardığında, hayatının en zorlu fakat en güzel zamanlarını geçirir. Ancak Chris bir süre sonra şunun farkına varır; “Mutluluk ancak paylaşıldığında gerçek bir değer taşır.”

Kaynak : E-motivasyon

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

3 yorum

  1. Bu filmi festivalde ilk vizyona girdiğinde izlemiştim. benim en etkilendiğim filmlerin başında gelir.
    gerçekten çıkarılması gereken çok derslerin olduğu etkileyici ve mesajını çok güzel aktaran temiz bir film..

  2. Arkadaşlar gerçekten muhteşem bır fil şiddetle tavsiye ediyorum …saygılarımla

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.