Anasayfa / İnsan İlişkileri / Kadınları mutlu etmek istiyorsanız bunları mutlaka yapın

Kadınları mutlu etmek istiyorsanız bunları mutlaka yapın

Birlikte olduğu kadını mutlu etmek isteyen bir erkeğin “hangi numaraları yapması gerektiği” üzerine bir makale…

Astrolojiye inanıyormuş gibi yapın
Kadınların büyük bir bölümü, yıldız falı okumaya ve burç muhabbetine bayılırlar. Kız arkadaşınızla aranızdaki bağı derinleştirmek için, buçlara ilgi duyuyormuş ya da faldan anlıyormuş gibi davranabilirsiniz. Astrolojiden anladığınızı göstermek için “Bu kadar iyi anlaşabilmemizin sebebi ikimizin de yükselen burcunun ikizler olması mı acaba?” diyebilirsiniz. Bazılari ise hiç hoşlanmaz ondan dolayı ilk önce kiminle dans ettiğinizi öğrenin, sonra astrolojiyle ilgilenmeye başlayun.

Gereksiz tarihleri anımsayın
Kadınlar, tarih konusunda takıntılı ve saptantılıdır. Onlar hiçbir zaman ilk çıkma günü, doğum tarihleri gibi zamanları unutmazlar ve dolayısıyla sizin de anımsamanızı beklerler. Bundan dolayı doğum tarihini zihninize kazımalısınız. Daha çok romantik anları aklınızda tutmaya çalışın. Tabi ki bütün tarihleri bilmenizi beklemiyoruz, onu konuşturarak bazı zamanları öğrenebilirsiniz ve büyük gün geldiğinde ona ufak bir hediye alabilirsiniz. O ise sizin yaptığınız bu jestten dolayı mutluluktan eriyecektir.

Kriz anında tarafsız kalın
Kız arkadaşınız bir çıkmaza girdiğinde başı belada olduğunda size dert yanacaktır sakın ona yaptığı hataları sayarak onu daha da çıkmaza sokmayın çünkü ona suçluluk hissi verecektir. Sakın öğüt vererek ona bay bilenlik yapmayın. Sadece ona derdini anladığınızı ona önem verdiğinizi göstermek istiyorsanız onu dinleyin sadece size soru sorduğunda ağzınızı açın. Kadın arkadaşları böyle durumlarda dertlerini dinlerler ve yüz ifadeleri ile onları onayladıklarını gösterirler. Onun kadın arkadaşlarını gözlemleyerek nasıl bir tavır sergilediğini öğrenebilirsiniz.

Bebeklerle iyi geçinin
Kız arkadaşınızın “Asla bir çocuk istemiyorum” gibi geyiklerine inanmayın. Bebeklerle iyi geçinin, “Hayatta en son istediğim şey” derseniz çok puan kaybedersiniz. En etkili yol ağlayan bir bebeği susturmaktır. Bu numara ile çevrenizdeki tüm kadınları etkileyeceksinizdir.

Mum yakın
Siz salondaki iğrenç florasanınızla mutlu mutlu yaşıyor olabilirsiniz ama kadınlar romantizmden hoşlanırlar. Bir kadının ruh hali sıcak alevler saçan bir mum ya da sürekli göz kırpan bir floasana göre inanilmaz değişiklik gösterir. Hoş ve romantik bir ortam yaratmak istiyorsanız size tek bir önerimiz var. Mum yakın! Herhangi bir fırsat yaratmanız gerekmiyor, her ortamda her koşulda mum yakabilirsiniz.

Işyerine elektronik posta gönderin
Uzakta bile onu düşündüğünüzü göstermek istiyorsanız, sırf telefon etmeniz yetmez. Kadınlar, yazılı sözleri abuk ve kısa konusmalara tercih ederler. E-Posta yollayarak onu etkileyebilirsiniz. İsterseniz hislerinizi açıklayan elektronik kartpostallar yollayın, isterseniz romantik sözler yazın.

Aranızda telepati varmış gibi davranın
Kadınlar eşleriyle ruhani bir bağ kurmak isterler. Konuşmadan da onunla anlaşabileceğinizi, iletişim kurabileceğinizi göstererek, aranızdakı bağı iyice güçlendirebilirsiniz.. Mesela birşey söylediğinde veya önerdiğinde “Benim de şimdi aklımdan geçiyordu” ya da “Aynı şeyi söylemek üzereydim” demeniz yeterli. Onu iyi tanımaya çalışın daha doğrusu ruhani durumunu analiz etmeye çalışın böylece bazı durumlarda nasıl davranacağını önceden anlayıp ona göre davranabilirsiniz.

Ona hayranlıkla bakın
Kadınlar erkeklerin başını döndürmek ve onları, dilleri tutulacak kadar etkilemek ister. Erkeklerin nefesini kesmeyi düşlerler. Hatununuzu mutlu etmek istiyorsanız, gözlerinizi onun gözlerinden ayırmayın. Başınızı hafifçe öne eğin ve dudaklarınıza belli belirsiz bir gülümseme yerleştirin ve gözlerinizi ondan ayırmayın. Baktığınızı anladığında utangaç bir tavır takının . Hatun nazlı nazlı “Ne var?” diye sorup sizden iltifat beklediğinde, başını öne eğip “Hiiiiç, yalnızca sana bakıyordum” deyin.

En çok sevdiği filmi öğrenin
Yıldız savaşları ve maçları kare kare biliyorsunuzdur ama bunlar onun için hiçbir sey ifade etmez. Kitaplığını gözden geçirin ve en çok okuduğu kitapları karıştırın ve bazı kalıp cümleleri edinin, filmlerdeki romantik sahneleri hafızanıza kaydedin ve yeri geldiğinde yani romantik ortamlarda kulağına fısıldayın. Dostlarınıza onu anlatın Onun arkadaşları sizin ilginizi hiç çekmeyebilir fakat o sizin arkadaşlarınızla ilgilenecektir. Er geç onlarla tanışacaktır. Dostlarınızın “Hmm,yeni bebek sen misin?” demeleri, pek hoş bir durum sayılmaz. Bu nedenle, sevgilinizi dostlarınızla tanıştırmadan önce ondan söz edin, ilginç ayrıntıların üzerinde durun, nerede, nasıl, tanıştığınızı anlatın. Asla ama asla onlara yatakta nasıl olduğunu anlatmayın, çünkü kadınlar başka erkeklerden bu konuda bir tek söz bile duymak istemez.

Kontrolü ele alın
Kadınlar, sosyal açıdan güçsüz ve kararsız erkeklerden nefret eder.Bu nedenle kız arkadaşınıza “Benim için farketmez” demeyin. Onların bununla kendilerine değer verildiğini düşüneceklerini sanmayın. Size tabi ki restoranda elinden menüyü alıpta yemeğini siz seçin demiyoruz. Kadınlar ancak, hazırlanacak zamanları olduğunda, sürprizlerden hoşlanır. Tutup onu işten almaya kalkışmayın. Bırakın, eve gelip duşunu yapsın, dinlensin ve geceye zinde bir halde başlasın.

Ne giydiğini anımsayın
İlk buluşmanızda çok hoş göründüğünü anımsıyorsunuz fakat üzerinde ne giydiğine dair aklınızda hiçbir kırıntı kalmamıştır. Fakat zavalli kızcağız gününün büyük bir kısmını ne giyeceğini düşünerek geçirmistir.Kadınlar bu konuda inanılmaz bir hafızaya sahiptir. İlk buluşmada ne giydiğinizi anımsıyordur. Dolayısıyla sizin de biraz daha dikkatli olmanız ve onun üzerindeki giysileri hatırlamanız iyi olur. Aylar sonra, “Neden dogum günümde giydiğin mavi bluzu giymiyorsun?” dediğinizde de, ciddi bir zafer kazanırsınız.

Kadınların gizliı zevklerini öğrenin
Kadınlar, çoğu zaman şikayet edip söylenebilirler, ama aslında erkeklerin hobilerine gizli gizli ilgi duyarlar…

Motosiklet
Motosiklet tutkunuz, sevgilinizi dehşete düşürüyormuş gibi görünebilir, ama aslında motor, dünyanın en erotik nesnelerinden biri oldugu için bütün kadinlar gizli gizli bu hız harikasına bayılırlar.

Şiddet filmleri
Havada uçuşan cesetler, korkunç patlama sahneleri ve şiddet, kız arkadaşınızın içini kaldırabilir ama “Tanrım, nasıl oluyor da böyle bir filmden zevk alabiliyorsun?” sorusunu duyduğunuzda, onun da ekrana en az sizin kadar dikkatli ve büyülenmiş bir şekilde baktığının farkındamısınız acaba? Kadınlar da şiddetten hoşlanır ama bunu erkeklerden daha iyi gizlerler.

Kir, pas, dağınıklık
Her ne kadar takım elbiseli, traşlı, bakımlı, jilet gibi erkekleri beğendiklerini söyleseler de, kadınlar yırtık kotlu, serseri görünüşlü erkekleri daha çekici bulurlar. Çünkü bakımsız ve hırpani tipli erkekler, kadınların içindeki annelik ve gizli şiddet içgüdüsünü gıdıklar, onlara daha egzantrik ve ilgi çekici gelir.
 
Kaynak : Mikser.com

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.