Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim forumu misyonu taşıyan kendinigelistir.com sitesi Özgür Şahin tarafından hayata geçirilip, geliştirilmektedir. © 2024. Tüm hakları saklıdır.

  1. Anasayfa
  2. Başarı Yazıları
  3. Keşke…

Keşke…

Özgür ŞAHİN Özgür ŞAHİN -

- 4 dk okuma süresi
14 6

Hadi her şeyi bir kenara bırak! Bir mum yak kapat gözlerini ve bütün “keşke”lerinle yüzleş bugün. Hayatın sana küstüğü anları düşün ve onlara neden olan “keşke”lerini hadi yüzleş yüzleş ki; her “keşke” yi bir “iyi ki” ile sıvayabilesinyüzleş ki yarın “ben bugün yeniden doğdum” diyebilesin.

Yaşamın senden aldıklarını, senin ondan çaldıklarını, her şeyden öte yaşadıklarını düşün! Her “keşke”nin yerine bir iyi koy yaşadığın  anlara ve anları böl yıllara hadi “keşke”lerini say, senin için yüzlerce “keşke”nin karşısına bir “iyi ki” koy. Yaşanan anlara inat hadi tart ve düşün hangisi ağır diye.

Ne çok şey almıştır zaman ve ne çok şeyi tüketmiştir farkına varmadan. İnsan en çok kaybettiği değerler için ağlar ve en çok yitik zamanlarda bıraktığımız “keşke”leri yaşarız ömrümüzde ne çoktur dilimizdeki yeri ne çok anlam saklarız bu tek kelimede, ne büyük bir sırdır yüreğimizde son nefese kadar taşımamız gereken peki ya “iyi ki” saklamak zorunda olmadığımız en karanlık gecede bile bize ışık olan, herkesle paylaştığımız kaç tane “iyi ki” var hayatımızda. Sen her gece mumlar yakarsın ve ağlarsın en saf yanınla.

Ama “keşke”ler yapışır yakana bir tünel olmalıdır hayatın karanlığında, ışığa uzanan bir dehliz ne kadar yakındır oysa beklenen ışık görürsün, ama yaklaştıkça kaybolur hayattaki “keşke”lerin gölgesinde bütün renkler yitirir anlamını,bütün anlamlar kaybolurkendini en mutlu hissettiğin anda bile bir “keşke”çıkar karşına seni umutsuzluğa sürükleyen

İçeriyi “iyi ki” olan hiçbir “keşke” yoktur.

Hadi her şeyi bir kenara bırakbütün “keşke”lerin karşısına tek bir tane “iyi ki”koykapat gözlerini ve düşün “keşke”ler ıslıkla “iyi ki”ler yumrukla yıkılır unutma!

Hadi “iyi ki” askerlerinde bir ordu kur kendine.
Bütün “keşke”lere savaş açpusuya düşür onlarıdenizden geçemiyorsan,karadan yürüt gemilerini kavgada namertlik yoktur unutmavarsın senin için kalleş desinlersırtından kurşunla onları sonra bir dar ağacı kur yüreğinde, geri kalan bütün “keşke”leri idamla yargıla ve asyürü ardında bakma-dan,başın dik olsun,muhteşem bir savaş kazanmış muzaffer bir komutan edasıyla yürüadımların hiç tereddüt etmesin “iyi ki”lere giderken.

“Zorbalar görünüşte galiptir” UNUTMA!

Çünkü keşkeler yok artık yokuş yokviraj yokartık ömrünün.
Her karesini dilediğin renge boyayabileceğin bir yol var önünde hep “iyi ki”lere uzanan…
Hep “iyi”lerin olduğuboya dilediğince boya, her umut ayrı bir renk,her hayal bir desendir avuçlarında unutma.

Yaşam bir düş değildir. Hangi rüyayı görmek istiyorsan onu hayal edersin ve kapatırsın gözlerinibırak hayat bütün “keşke” yapraklarını döksün takvimindendünün hükmü dünde kalmıştır.

Tek kural vardır yaşamda “DÜŞÜN İNAN BAŞAR”

Hadi her şeyi bir kenara bırak!
Bir mum yak birleştir kirpiklerini ve yeniden öğret gözlerine “iyi ki”leri görmeyi!

Eline bir sözlük al önce KEŞ sonra İYİ kelimelerinin anlamana bak!
Hadi karar ver hangisini daha hoş geliyorsa kulağına yarın sabah onları kat hayatına olur mu?

Yazan : Abraham LİNCOLN

Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

İlgili Yazılar