Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim forumu misyonu taşıyan kendinigelistir.com sitesi Özgür Şahin tarafından hayata geçirilip, geliştirilmektedir. © 2024. Tüm hakları saklıdır.

  1. Anasayfa
  2. Geliştiren Videolar
  3. Maç bitmeden yenilmiş sayılmazsın! (Video)

Maç bitmeden yenilmiş sayılmazsın! (Video)

Özgür ŞAHİN Özgür ŞAHİN -

- 2 dk okuma süresi
38 3
mac-bitmeden-yenilgi-olmaz

Siz de her ne kadar yenik duruma düşseniz de maç bitmeden bunu kabullenmeyin. Unutmayın hala öne geçmek için fırsatınız var… İşte bu video çok basit olsada, bu gerçeği anlatması bakımından bizce önemliydi ve sizin için yayına soktuk. Bizi güçlü yapan yediklerimiz değil, hazmettiklerimizdir. Bizi zengin yapan kazandıklarımız değil, muhafaza ettiklerimizdir. Bizi bilgili yapan okuduklarımız değil, kafamıza yerleştirdiklerimizdir.

Hayatta başarılı olmuş kişilere bakarsak onların ruhen,  bedenen ve fikren huzurlu kişiler olduğunu görürüz.  (Thomas Edison)

Başarı kazanan kişiler büyük ruha sahiptirler, bir olaydan hemen etkilenmez ve olayların devamını düşünürler. (Maurice Maeterlinck)

Başarı kuvvetli olana gülümser, başarısızlık zayıflara çullanır. (Oscar Wilde)

Dünyanın gördüğü her büyük başarı önce bir hayaldi. En büyük çınar bir tohumda, en büyük kuş bir yumurtada gizlidir. (Allen)

Başarının önündeki en büyük engel, yılgınlık ve kararsızlıktır. Azimli ve kararlı olmak, başarının temel şartıdır.

Başarısızlıktan ders almayı bilenler, her başarısızlıktan sonra başarıya biraz daha yaklaşmış olurlar.

Dünyada sertlikle elde edilen hiçbir başarı kalıcı olmamıştır. Ancak sevgi ve yumuşaklıkla sağlanan başarılar devam edebilmiştir.

Kaynak : kendinigelistir.com

Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

İlgili Yazılar