Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim forumu misyonu taşıyan kendinigelistir.com sitesi Özgür Şahin tarafından hayata geçirilip, geliştirilmektedir. © 2024. Tüm hakları saklıdır.

  1. Anasayfa
  2. İnsan İlişkileri
  3. Neden bu geçimsizlik?

Neden bu geçimsizlik?

Özgür ŞAHİN Özgür ŞAHİN -

- 2 dk okuma süresi
11 11

Etrafınıza bakmanızı isteyeceğim bu sefer! Evet, evet!… Bakının etrafınıza. Şöyle dikkatli bir gözlemci gibi bakının. Herkesin canı sıkkın. Herkes birilerini ufak tefek şeyler için bile olsa kırma eğiliminde… BENCİLLİK duygusu almış başını gidiyor. Bugün farklı bir şeye dikkat çekeceğim. Üstün DÖKMEN hocamın da defalarca değindiği “mutluluğun anahtarı küçük şeylere…” Detaylarına girmeden önce şu küçük video ile başlamak istiyorum.

Videonun içinde dediği gibi, “kedi köpek bile geçinebiliyor -mutluluğu böyle yaşayabiliyorsa- ya insanlar?

Küçük şeylerden mutluluk duyamadığımız için mi acaba? Çoğu kişinin de ağzına sakız olan “beni küçük şeyler bile mutlu etmeye yeter” ifadesi acaba bir söylem ve eylem uyuşmazlığı mı?… Ne acı ki “evet galiba…”

Bu yazıyı kısa tutup, birkaç tanı koyarak sizi videonun etkisine terk ediyorum. N’olur duyarsız kalmayın…

Daha iyi anlaşabilmek için :
1- Kabullenelim.
2- Anlaşılması kolay bir insan olalım.
3- Hoşnutluğumuzu ifade edelim.
4- İnsanları her fırsatta (içtenlikle!) övelim.
5- Hayranlığımızı (içtenlikle!) dile getirelim.
6- İyi bir dinleyici olalım.

Bir daha ki yazımda bu küçük ilkeleri açacağım.

Saygılar.
Özgür ŞAHİN

Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

İlgili Yazılar