Anasayfa / İnsan İlişkileri / Neden bu geçimsizlik?

Neden bu geçimsizlik?

Etrafınıza bakmanızı isteyeceğim bu sefer! Evet, evet!… Bakının etrafınıza. Şöyle dikkatli bir gözlemci gibi bakının. Herkesin canı sıkkın. Herkes birilerini ufak tefek şeyler için bile olsa kırma eğiliminde… BENCİLLİK duygusu almış başını gidiyor. Bugün farklı bir şeye dikkat çekeceğim. Üstün DÖKMEN hocamın da defalarca değindiği “mutluluğun anahtarı küçük şeylere…” Detaylarına girmeden önce şu küçük video ile başlamak istiyorum.

Videonun içinde dediği gibi, “kedi köpek bile geçinebiliyor -mutluluğu böyle yaşayabiliyorsa- ya insanlar?

Küçük şeylerden mutluluk duyamadığımız için mi acaba? Çoğu kişinin de ağzına sakız olan “beni küçük şeyler bile mutlu etmeye yeter” ifadesi acaba bir söylem ve eylem uyuşmazlığı mı?… Ne acı ki “evet galiba…”

Bu yazıyı kısa tutup, birkaç tanı koyarak sizi videonun etkisine terk ediyorum. N’olur duyarsız kalmayın…

Daha iyi anlaşabilmek için :
1- Kabullenelim.
2- Anlaşılması kolay bir insan olalım.
3- Hoşnutluğumuzu ifade edelim.
4- İnsanları her fırsatta (içtenlikle!) övelim.
5- Hayranlığımızı (içtenlikle!) dile getirelim.
6- İyi bir dinleyici olalım.

Bir daha ki yazımda bu küçük ilkeleri açacağım.

Saygılar.
Özgür ŞAHİN

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

11 yorum

 1. kesinlikle dogru kardesin kardesi vurdugu su günlerde neyi paylasamadımızı kimse anlayamıyor.. biraz daha anlayıslı olmak her seyin üstesinden gelicektir..

 2. Güzel bir video, yazilanlarda cok dogru…

  Tesekkürler Özgür’cüm…

 3. Şu kuçuk bır vıdeo bıle o kadar guzel anlatıyor kı
  İnsanlar insan oglu çiğ sut emmiş bız hepımız bu kadar vefalı olamazmıyız bıraz caba sarf etsek dunya yaşam daha guzel bir hale gelmez mı buyuk şeylerın peşınden koşacagmıza kuçuk ama sevgı dolu ve ucunda mutluluk olan davranışşlara çok mu uzagız yazıklar olsun bıze!!!!Şu kedi ve kopek kadar olamadık ufak şeyler için bırbırımız kırıyoruz ve telafı etmek için hiç bır çaba sarfedılmıyor Anlam yukluydu bana lınk atan arkadaşıma savgıler!!

 4. video çok güzel hayvanlar bile nasıl yaşamaları gerektiğini anlamışlar.insanlar bunu zaten biliyolar ama nedense uygulayan çok az.bunun sebebide başka şeylere o kadar yoğunlaşmışlar ki
  bazı şeyleri unutmaya yüz tutmuşlar. DİYE DÜŞÜNÜYORUM.

 5. Bu küçük yazı da büyük şeyler ,önemli şeyler anlattığın için teşekkürler:))Her yanımızı bencillik sarmış ve egolar…..

  teşekkürler unutmamamız gerekeni hatırlattığın için:))

 6. insanlar hep şikayet ediyor ama kimse üstüne alınmıyor anlayış anlayış anlayış kimse kimseyi anlamak istemiyor hep kendi açılarından bakıyorlar olaya egoistleşiyoruz insanlığımızı yitiriyoruz

 7. Video çok güzeldi ve bir o kadar da doğru.

  Sanırım bir çoğumuzun söylem ve eylemleri tutmuyor:( Kimse küçük şeylerle mutlu olmayı bilmiyor.

  Teşekkürler güzeldi.

 8. süper çok katılıyorum

 9. insanlar hep severler ve asık olurlar, asık oldukları gibi bazı nedenden dolayı ayrılırlar… neden böyle arkadaşlar? hepinize şimdikten teşekkurler…..

 10. Bence bu yazılanların siz ve sizin karşınızdakindede olması lazım. sizin iyi niyetliliğinizi istismar ederse işte şüpheci oluyorsunuz. benim gibi ve hiç kimseyi sevmiyorsunuz ben öyleyim şahsen.

 11. özgür bey ben bu videoyu bulamadım daha acık bir adres verirseniz gerçekten sevinirim şimdiden teşekkurler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.