Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim forumu misyonu taşıyan kendinigelistir.com sitesi Özgür Şahin tarafından hayata geçirilip, geliştirilmektedir. © 2024. Tüm hakları saklıdır.

  1. Anasayfa
  2. Başarı Yazıları
  3. Neden şimdi olmadı? Neyi yanlış yaptım?

Neden şimdi olmadı? Neyi yanlış yaptım?

Aslı Ece ÖZDOĞAN Aslı Ece ÖZDOĞAN -

- 3 dk okuma süresi
64 0
doğru zaman

Bazen bir şeyler isteriz. En umutsuz anımızda, en derinden…O an olsun isteriz ve sanki o an olmazsa asla olmayacak gibi gelir. Bekleriz. Ve olmamıştır. Hayal kırıklığı yaşarız. “Neden? Neden şimdi olmadı? Neyi yanlış yaptım? Neyi eksik veya fazla yaptım?” diyerek kendimizi hüzün ve acıya boğarız…Ve bir süre sonra geçer acımız. Dileğimizi de unuturuz, acımızı da…

Günler, haftalar, aylar ve belki yıllar kovalar birbirini. Dileğimizden bambaşka yerlere sürülenmiş, bambaşka hedefler peşinde koşmuşuzdur. Hayal ettiğimiz, dilediğimiz noktadan çok uzaktayızdır. Ama evrende bir şeyler olmaktadır. O en derinden dilediğimiz şey için doğru zaman gelmiştir! Biz hiç farkında olmasak da, dileğimizi unutsak da ve hatta o an artık umrumuzda olmasa da, o olmaya hazırdır artık… Birden bire karşımıza çıkar! Neye uğradığımızı şaşırırız! “Nereden çıktı şimdi bu? Ben ondan vazgeçmiştim. Kendimi başka bir senaryoya hazırlamıştım” deriz. Oysa evrende her şey tam zamanında ve tam olması gereken yerde olur. Ve her şey senin içten bir duanla başlar!

doğru zaman

İşte bu yüzden dilek dilerken çok dikkatli, sonrasında da çok sabırlı olmalıyız. Çünkü Tanrı’nın planı her zaman kusursuzdur ve hep en doğru zamanda isteklerimizi bize verir. Sabır, başarının anahtarıdır. Eğer bir şeyi isteyip sonra da hemen olmadı diyip kendimizi başka yollara atarsak doğru zaman geldiğinde kendi yolumuza taş koymuş oluruz. Hele ki şartlar hepten değiştiyse artık o yürekten istediğimiz dileğimiz bizim için korku dolu bir durum bile olabilir. Bir zamanlar deli gibi istediğimiz o şeye sahip olmak birden bize çok uzak ve ürkütücü gelebilir. Tüm bunları yaşamamak için, #doğruzaman‘a inanmak zorundayız. Dileğimizin önündeki tek engel aslında biziz. Tek engel zihnimiz. Bize devamlı zamanın dar olduğunu ve acelemiz olduğunu söyleyen zihinden başka bir engelimiz yok! Bu yüzden doğru zaman‘a inanmak bizi kurtaracak kilit noktadır. Sabırla bekleyip, dileğimiz gerçekleştiğinde hazır olarak onu bekliyor olmalıyız.

En #doğruzaman’da tüm dileklerinizin gerçekleşmesi dileğiyle ;)

Yazan : Aslı Ece Özdoğan | kendinigelistir.com

Aslı Ece ÖZDOĞAN

Aslen Maliye mezunu bir bankacı olmakla beraber yaklaşık 4 yıldır #kişiselgelişim ile ilgili yazılar yazmakta ve paylaşmaktayım. Yazı yazmaya, hiç sevemediğim işim bankacılıktan 5 sene sonunda istifa ettikten sonra başladım. Ve gerisi çorap söküğü gibi geldi. Senelerdir okuduğum sayısız kitap ve yaptığım onca araştırma sonucunda çok şey öğrendim. Şimdi fikirlerimi, duygularımı ve yaşadıklarımı sizlerle farklı bir platformda paylaşmaktan dolayı çok mutluyum...

İlgili Yazılar