Anasayfa / Kişisel İmaj / Ofiste Moda : Dantel kalem etekler

Ofiste Moda : Dantel kalem etekler

Kişisel imaj farklılık yaratır. Yazın vazgeçilmezleridir eteklerimiz. Nasıl da rahat, nasıl da sıcaklara meydan okuyan ve bir o kadar da estetik parçalardır. Tasarımcılarımız bu yaz da bizi vazgeçemediğimiz eteklerimizden mahrum bırakmadılar.

Kalem etekler; belimizi sarması, vücut hatlarımızı toparladığı kadar boyumuzu da olduğundan uzun göstermesi ve tabi ki hem klasik hem de spor kullanımları sayesinde ofislerimizin bir numaralı moda kahramanlarıdır. Bu yaz modamızda ise kalem eteklerimize hepimizin çok sevdiği bir dokunuş ekleniyor; dantel.

Peki dantel dokunuşta kalem eteklerimizi nasıl kullanabiliriz?

Aklımıza hemen bu yazın en önemli moda akımlarından siyah ve beyaz kombin geliyor. Özellikle dantel dokunuşta siyah yüksek bel ve diz altına kadar uzanan kalem eteklerimiz ile ipeksi dokunuşta uzun kollu veya kolsuz gömleklerimizi kombinleyebiliriz. Altına ise toprak rengi yüksek topuklu ayakkabılarımız veya açık siyah renkte ayakkabılarımızla da oldukça şık bir görünüm sağlayabiliriz.

kalem-etek-moda-trend-1

Klasik spor tarzımız içinse, dantel dokunuşta kalem etekleri bu yaz maviden yeşile, beyazdan griye kadar birçok farklı tonda bulabiliyoruz. Renk tercihimiz ile kombinlerimize biraz daha spor dokunuşlar ekleyebiliriz. Örneğin; beyaz renkte yüksek bel dantel kalem eteklerimiz ile açık yeşil veya pembe tonları kombinlemeyi tercih edebiliriz.

Yine diğer bir önemli seçenek ise tek renk trendini uygulamak. Dantel dokunuşta kalem eteğimiz ile yine aynı renkte üstler kullanabilir ve bu tek renk tercihimizi farklı tonda yüksek topuklu ayakkabımız ile tamamlayabiliriz. Örneğin; tek renk beyaz dantel kalem etek-üst kombinimizi toprak tonda veya deniz mavisi tonlarda topuklu ayakkabılar ile kombinlememiz adeta yaz esintisini ofislerimize taşıyacaktır. Dantel kalem elbise modelleri ile birçok kombin yapmanız mümkün.

kalem-etek-moda-trend-2

Spor giyimde ise, bol tişört ve gömlekler ile kombinleyebileceğimiz dantel kalem eteklerimizi, klasik spor ayakkabı tercihimiz ile kullanabilir, kombine ekleyebileceğimiz yelek, fular veya kolye detayı ile spor görünümümüzü zenginleştirebiliriz.

Yoksa siz hala bir dantel kalem etek edinmediniz mi? Haydi hareket edin ve bu yazı ofislerde moda rüzgarı estirerek geçirin…

Yazan : Pınar Ulus | FeelUp

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.