Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim forumu misyonu taşıyan kendinigelistir.com sitesi Özgür Şahin tarafından hayata geçirilip, geliştirilmektedir. © 2024. Tüm hakları saklıdır.

  1. Anasayfa
  2. Bir de bunlar var!
  3. Öğretmenler günü(müz) kutlu olsun!

Öğretmenler günü(müz) kutlu olsun!

Özgür ŞAHİN Özgür ŞAHİN -

- 2 dk okuma süresi
12 3

Bismark: “Bana öğretmenleri verin, size yakın bir gelecekte yepyeni bir Alman milleti yaratayım.” diyor. Henry Adams ise: “Bir öğretmen ebediyete hükmeden insandır. Tesirlerinin nerede biteceği asla belli olmaz.” der. Kalkınmış ve gelişmiş ülkeleri incelediğimizde görürüz ki; Onlar kalkınma süreçleri boyunca en büyük ve en önemli yatırımı insana yapmışlardır. İnsanın yaratıcı gücü ise eğitimle şekillenmektedir. Eğiten ile eğitilenin işbirliği yapması sonucu çağdaş eğitim ortaya çıkmaktadır. Bu da bir ülkenin garantör aşamaya gelebilmesinin en kalıcı, en şaşmaz göstergesidir. Ülkenin uygar, mutlu ve kalkınmış bir düzeye gelebilmesi ve orada daimi kalabilmesi öğretmene verilen değerle doğrudan ilintilidir. Çünkü öğretmenler eğitimin şah damarı, kökeni ve vazgeçilmezidir.

Öğretmenler Günü

Bugün öğretmenler günü!

Doğum günü misali “ilk öğretmenler gününü” yaşayan hem sitemizin üyesi, hem de (benim için) apayrı bir yeri olan F.Derya KARACAN başta olmak üzere, aynı yerde emek veren -adını bilmediğim ama sürekli aramızda lafladığımız- Hatçe, Emine Abla ve Yeşim’in, akabinde de ailesinden ayrı, eşinden ayrı, çoluğundan çocuğundan uzakta bu kutsal ve vatani mesleği yapan tüm öğretmenlerimizinÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ” Türkiye’nin en büyük kişisel gelişim platformlarından birisi olarak kutlar ve başarı dolu yıllara imza atmasını dileriz.

Okumadığını biliyorum ama okur diye kendımı kandırdığım, tüm öğretmenlerime selam olsun.

Ulusları kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden eğiticiden yoksun bir ulus henüz ulus adını almak yeteneğini kazanmamıştır. Ona basit bir kitle denir ulus denemez. Bir kitle ulus olabilmek için mutlaka eğiticilere öğretmenlere gereksinim duyar. (1925 İzmir) (Atatürk’ün Söylev ve Demeçleri Atatürk Araştırma Merkezi C. II Ankara s. 243)

Yazan : Özgür ŞAHİN

Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

İlgili Yazılar