Anasayfa / Bunları Biliyor musunuz? / Önemli kararları vermeden önce…

Önemli kararları vermeden önce…

Önemli bir karar vermeniz gerekiyorsa önce stres duygusundan kurtulun. Hatta uzmanlara göre bir bardak su için ve konu üzerinde düşünmeye başlayın. Ve kararınızı verene kadar tuvalete gitmeyin. Neden mi… HOLLANDA’DAKİ Twente Üniversitesi’nin yaptığı bir araştırma sonucunda, insanların idrar keseleri dolu olduğunda daha doğru kararlar verdikleri gözlemlendi. Araştırmaya katılan bir gruptan önce 5 fincan su içmeleri istendi. Aradan 40 dakika geçtikten sonra, her iki gruba da tercih yapmalarını gerektirecek 8 ayrı soru yöneltildi.

tuvalete gitmek ve karar vermek

Tercihleri değerlendiren uzmanlar, idrar kesesi dolu olanların daha doğru tercihler yaptıklarını gözlemledi. Araştırmanın başında bulunan doktor Mirjam Tuk, beyin idrar kesesini kontrol ederken, o anda diğer konularda da kontrolünün istemsiz olarak arttığını belirterek, “beyin sadece idrar kesesinin kontrolü için değil, her türlü kontrol için sinyal gönderiyor” dedi. Tuk, insanların önemli kararlarından önce bir şişe su içmelerinin faydalı olabileceğini söyledi.

Kaynak : Milliyet Gazetesi

Tavsiye Yazı :   Hayatım kararınca ne olacak?

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

x

TAVSİYE

Not Alma Taktikleri : Artı, Eksi ve İlginç Yöntemi

Gerek konuya yoğunlaşıp olayı kavramamız gerekse bilgiyi hatırlanabilir hale getirmemiz için not ...

shares