Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim forumu misyonu taşıyan kendinigelistir.com sitesi Özgür Şahin tarafından hayata geçirilip, geliştirilmektedir. © 2024. Tüm hakları saklıdır.

  1. Anasayfa
  2. manşet
  3. Özgüven Arttırmak için 5 Egzersiz

Özgüven Arttırmak için 5 Egzersiz

Özgür ŞAHİN Özgür ŞAHİN -

- 2 dk okuma süresi
66 0
ozguven arttiran uygulamalar

Pek çok insanın en temel sorunlarından birisi güven sorunudur. Özgüven eksikliği ve özgüven kazanımı yönünde daha önce birçok yazı yazdık. Gelen yorumlardan çıkarımlarımız bunu kısa yoldan çözmenin mümkün olup, olmadığı yönünde.. Yaptığımız araştırma ve kaynaklara göre özgüven arttırmak için birkaç egzersizin faydalı olduğu. Özgüveninizi artırmanın birkaç basit adımı vardır. Bunları özgüven sahibi olmak istiyorsanız bir egzersiz gibi uygulayabilirsiniz.

Hazırlık

Bir iş toplantısı veya sunum yapacaksanız, hazırlıklı olmanız öz güveninizin yüksek olması açısından çok önemlidir. Pek çok insan bilgilerini sunacak hazırlığı yapmadığı için topluluk karşısında olmaktan endişe duyarlar, bilgisiz oldukları için değil.

Pratik yapmak

Güveni arttırmanın en iyi yolu, pratik yapmaktan geçer. Hazırlığınızı tamamladıktan sonra, defalarca üstünden geçin ve uygulamaya hazır hale gelin.

Yeni bir şey öğrenin

Öğrenmek; özgüven için en değerli egzersizdir. Bir yabancı dil öğrenin, hobinizi biraz daha ciddiye dönüştürür ve tüm detaylarını öğrenin.

Faydalı cümleler

Kendi kendine gaz vermek olarak algılasanız da, bazı küçük cümleler motivasyonu sağlar. “Bunu yapabilirim” “Elbette başarabilirim” vb…

Nefes

Oksijenin gücünü küçümsemeyin. Derin nefes almak sakinleşmenizi ve güveninizi tazelemenizi sağlar. Aklınızdaki endişeleri uzaklaştırmak için derin derin nefes alın.

Kaynak : Kişisel Başarı, kisiselbasari.com

 

Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

İlgili Yazılar