Anasayfa / İnsan İlişkileri / Sevenler neden ayrılırlar? Açık sözlü olarak …

Sevenler neden ayrılırlar? Açık sözlü olarak …

Bir Pazar günü… Dizüstü bilgisayarımın önüne gömülüp, çok sevdiğim dostum F. Ahmet SELVİ’nin dillendirdiği geçmişe ait yazılarını didikliyorum. Şöyle bir eskiye gidiyorum da belki 7-8 senedir okuduğum, takip ettiğim birkaç isimden biri o. VE inanılmaz bir itirafnamesi gözüme çarpıyor. Nasıl da es geçmişim diyorum? VE onun “ukalalık yapmıyorum, sadece kendi fikirlerim” dediği ama çok ilişkinin bitmesine sebep olan şeyleri ben biraz ukalalık yapıp ; sizlere sunuyorum. Sunuyorum ki, emeğiniz boşa gitmesin. O eğlendiğiniz, birlikte zamanın su gibi geçtiği dakikalar bir ömür boyu sürsün.

Fatih Ahmet SELVİ der ki ;

Bu yazıdakiler bir genelleme değildir, tamamen yanlış ve doğru olması da umrumda değildir, sadece kendi fikirlerimdir…

Son zamanlardaki sürekli ayrılıklara karşı , kendimce bir itirafnamedir…

Bir erkek olarak sevdiklerimden ayrılma nedenlerim:

1) Yeteri kadar fedakar olamadım
2) Gurur yaptım, hem de bir ahmak gibi…
3) Seviyorum sözcüğünü çok fazla kullanarak büyüsünü bozdum…
4) Belki çok açık olarak konuşmam gerekenleri konuşamadım, konuşmaya gururum vs. gibi aptalca takıldığım duygularım engel oldu…
5) Aşk denilen duygularıma hain nefsimi fazlasıyla bulaştırdım
6) Hep ben haklıyım diyerek öğrendiğimi sandığım herşeye ihanet ettim
7) Hoşgörüden uzaklaştım, farkında olmadım, olamadım…
8)  Bana olan sevgisi bitmez sandım, bana olan saygısını bitirdim
9) Ve herşeye rağmen diyemedim
10) Daha fazla yazamayacağım…

Ben bunları yapmış biri olarak , haddimi aşarak , en büyük ukalalığı yapıyorum ve  siz yapmayın bunları diye burdan haykırıyorum, yetmezse size yalvarıyorum…

Sevin ne olur O`nu çok sevin, bırakmayın… [Nokta]

Fatih Ahmet SELVİ / beniunutma.com

Beni bilen biliyor. KendiniGelistir.Com sizlerin sayesinde Türkiye’nin en çok okunan kişisel gelişim sitelerinden bir tanesi oldu. Bir çok ödül aldık. Bir üniversite tarafından yılın iletişimcisi seçildim. Ama Fatih’in listesini okuyunca, bazılarını “ben de yapmışım” diyorum… Kaybettim. Ben de kaybetmişim… Siz kaybetmeyin!

Saygılar.

Derleyen : Özgür ŞAHİN

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.