Anasayfa / Testlerimiz / TEST : Doğru kişi misin?

TEST : Doğru kişi misin?

Dogru kisimisiniz?İlişki, doğru kişi ve siz

“Doğru kişi diye bir şeyden söz edilir. Hiç düşündünüz mü, siz “doğru kişi” olabilir misiniz? Kimler için doğru kişisiniz? Belki de karşınızdaki kim olursa olsun, “yanlış kişi”sinizdir! Hazırlanan bu test sonucunda hepsine bir cevap bulacaksınız. O halde var mısınız teste?
Sizce hangisi daha zor?
a) Bir ilişkiye başlamak.
b) Bir ilişkiyi yürütmek.
c) Bir ilişkiyi bitirmek.
d) Tek bir kişiye bağlı kalmak.

Çevrenizde daha önce dikkatinizi çekmemiş birisi ansızın sizin için ilgi odağı oldu diyelim. Ne olmuş olabilir?
a) Hakkındaki bir sırrı öğrendiniz.
b) Hiç muhabbetiniz olmadığı halde içinden çıkılması güç bir konuda size yardımcı oldu.
c) Size ilgi duyduğunu ima etti.
d) Babasının Monte Carlo’nun hatırı sayılır zenginlerinden olduğunu öğrendiniz.

Her zaman gittiğiniz kafe -barda çok hoş biriyle tanıştınız. Neredeyse ilk görüşte aşk. Ama bir şey sizi rahatsız ediyor. Ne olabilir?
a) Hep gözlerini kaçırıyor.
b) Hiç kendisinden bahsetmiyor.
c) Fazla durgun.
d) Mesajlaşması bir türlü bitmiyor.

Ofisteki bir eleman sizi gıcık etmek için haberi duyar duymaz size yetiştirdi: Eski eşinizin resmi yeni paraların üzerinde olacakmış. Ona ne söylersiniz?
a) “Nihayet cüzdanıma uzandı”
b) “Fark etmez, ben sadece kredi kartı kullanıyorum.”
c) “İyi, bozdur bozdur harca!”
d) “Desene paranın değeri iyice düştü.”

Sizi uzun süre görmeyenlerden hangi sözleri işitirsiniz?
a) “Hiç değişmemişsin.”
b) “Seni çok arıyoruz.”
c) “Ne günlerimiz oldu ama!”
d) “Yine acayip formdasın!”

 

DEĞERLENDİRME

(a)’lar çoğunluktaysa HERKES SİZİN İÇİN YANLIŞ KİŞİ

Siz aslında çok zor bir insansınız. Huysuzsunuz, hiçbir şeyi beğenmiyorsunuz. Sizin yanınızda sakin ve huzurlu olmak imkansız gibi. Ve tabii eğer yalnızsanız neredeyse sizin için doğru kişi olmadığını düşünüyorsunuz. Hiç düşündünüz mü, belki de yanlışlık sizdedir!

(b)’ler çoğunluktaysa HEP DOĞRU KİŞİSİNİZ

Siz hep doğru kişisiniz. Çünkü birlikte olduğunuz kişiye çok özverili ve toleranslı davranıyorsunuz. Cömert ve vericisiniz ama bu nedenle “yanlış kişi”lere çatmanız olasılığı fazla.

(c)’ler çoğunluktaysa YANLIŞLAR YAPAN DOĞRU KİŞİ

Siz kolay kolay büyümeyen hatta büyümeyecek bir çocuk gibisiniz. Sadece duygularınızla hareket ediyor, mantığınızı devre dışı bırakıyorsunuz. Bunun iyi yanı, duygularınız çok güçlü olduğu için karşınızdaki için doğru kişi olmanız, kötü yanı ise sık sık hata yapabilmeniz ve hatalardan ders almamanız. Kısacası kocaman yürekli yaramaz bir afacansınız!

(d)’ler çoğunluktaysa HEP YANLIŞ KİŞİSİNİZ

Siz herkes için yanlış kişisiniz. Kimseyi değil, güzelliği ve gücü seviyorsunuz. Bağlılık katsayınız düşük! Sizin için aşık değil aşk önemli. o yüzden ufukta aşk gördüğünüzde her şeyi unutabiliyorsunuz. Sizin için iyi anılar değil, iyi anlar önemli. Haz ve mutluluğu kendinize hak tanıyorsunuz. Bu durumda söyler misiniz, kim için “doğru kişi” olabilirsiniz?
 
Kaynak : Vatan 

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.