Anasayfa / Testlerimiz / TEST : Renk deyip geçmeyin!

TEST : Renk deyip geçmeyin!

Renk deyip geçmeyin!KIRMIZI kişilikler dinamik, lider özellikli, eli açık ve cömert insanlar oluyor. Güçlü karakterlidirler, aktif ve yarışmacı bir yönleri vardır. Ne istediğini bilen ve kazanmayı başaran insanlardır. Genellikle cerrah, acil tıp teknisyeni, atlet, halterci, ayak bakımcı, müteşebbis kişilerin kırmızıyı tercih ettikleri düşünülür.

TURUNCU kişilikler hareketli, kıpır kıpır ve yüksek enerjili insanlardır. Diğer renk kişiliklere göre organize etme kâbiliyetleri çok yüksektir. Sevk ve idare etmeyi, yönlendirmeyi severler. Dizayn, biçim ve yapı konusunda çok bilinçli kişilerdir. Düzenli ve disiplinlidirler. İnşaat işi, şeflik, mühendislik gibi işler bu kişilere uygundur. Çok motive ve teşvik edicidirler.

RENK DEYİP GEÇMEYİN

SARI kişilikler, evrensel bir iletişimcidirler. Gösterişli, parlak ve sıcaklık veren kişilerdir. Bazen çok konuşabilirler, ancak herkesin dinleyebileceği tarzda konuşurlar. Fakat dinleyebildikleri zaman bir danışman gibi dinlerler ve problemin çözümü için bütün deneyimlerini kullanırlar. Televizyon ve radyo programcısı olabilecek kâbiliyettedirler.

YEŞİL kişilikler iyi algı ve farkındalık duygusuna sahiptirler. Ancak ani sürprizlerden hoşlanmazlar. Eşeğini sağlam kazığa bağlayan tiplerdir. Detayları severler ve iyi hesap yaparlar. Sağlıklı ve dengeli yaşamaya özen gösterirler. Hayatın ve tabiatın gizli sırlarını keşfetmeyi severler. İyi bir çiftçi, ofis yöneticisi, bitkibilimci, antropolog veya doğabilimci olabilirler.

STAR OLMAK İSTEYENLER

TURKUAZ gençlik, hayal ve canlı fikirler üreten kişiliklerdir. Olaylar karşısında sakin ve serinkanlı görünebilirler. Fikirlerini, tavırlarını hemen belli etmeyen, kolayca paniklemeyen kişilerdir. Aceleci değildirler, uzun soluklu düşünürler. Yeniliğe açık insanlardır. Bu tür kişiler kaşif, bilim adamı, fizik araştırmacısı, pilot, astronot olma potansiyeline sahiptirler.

MAVİ kişilikler yaratıcı ve sanata yatkındırlar. Hayal kurma bu kişilerin en büyük özelliğidir. Serbest çalışmayı severler. Star olmak isterler. Sanat, müzik ve bilgi onları harekete geçirir. Bir problemi çözmeye odaklandıklarında içlerinde bütün yaratıcı duygular harekete geçer. Güvenilir ve dürüst insanlardır. Şarkıcı, hatip, psikolojik danışman, sanatçı, diplomat, hemşire, doktor, din adamı olabilirler.

MOR kişilikler, ileriyi gören ve sezgileri güçlü kişiliklerdir. Farkındalık ve manevi bilinçlilik temel özellikleridir. Mistik konularla ilgilidirler. Asil ve saygın görünümlüdürler. Estetik ve artistik açıdan kendilerini ifade etmeyi iyi başarırlar. Kutlama içerikli organizasyonları iyi yaparlar.

PEMBE kişilikler nazik ve saygılıdırlar. Müşfik ve sıcaktırlar. Genellikle çok olgun, hayatı çok iyi bilen, insanları cesaretlendirme konusunda yetenekli kişidirler. İletişim ve paylaşımda iyidirler. Gerçek birer hümanisttirler. Sorumluluklardan kaçmazlar. Bir şirket veya devletin yöneticisi olarak çok başarılı olabilirler.
Kaynak : www.bugun.com.tr

Hakkında Özgür ŞAHİN

blank
Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.
blank blank blank blank blank

18 yorum

 1. blank

  Evet renk değip geçmemek lazım.

  Doğruluk payları var. Teşekkürler.

 2. blank

  Ben yeşil kişilik oluyorum sanırım.Teşekkürler…

 3. blank

  bence başarılı bir calısma banada uyuyor fakat bu testin kaynağı ne yani nasıl boyle bi karara warılıor?

 4. blank

  sence sen hangi kişiliksin sanırım ben kırmızı

 5. blank

  bencede çok uyuyor ben zaten maviye aşığım adeta

 6. blank

  ben moru çok severim ama kişil özelliklerime bakılırsa mavi daha çok uyuyor

 7. blank

  ben turkuaz kişik oluyorum evet doğruluk payı gerçekten de var

 8. blank

  wallahiii ben mawi yi çok seviorm vee gerçektende renklerin güçüne ve buyusune inanıorm kesnlekle doğruu

 9. blank

  sarı ve pembee

 10. blank

  ben bu renklerin hepsini seviyorum . benim drumum nedir acaba?

 11. blank
  Taylan Ege Özberk

  ben maviyi severim bakılırsa bu renklere.bunlardan doktor sanatçı olunuyomuş. birde din adamı var oldumu şimdi aaaaa:):)

 12. blank

  yağmur erene aynen katılıyorum. bende mor aşığıyımdır ama mavi kişilik özelliklerine baklırsa. sanatı cok sevmem, müzik aşığı olmam ve de hemşire olmam cok uymuş.

 13. blank

  ya ben polisim mesleğime uygun renk yok mu?

 14. blank

  tam bi gökkuşağı durumu var gibi:) nihayetinde biçok yanımız var ve herbiri farklı renklerle buluşuyor.. doğal bi sonuç, tek renk olmaya odaklanmayın derim; alabildiğiniz kadar alın sepete:)selamlar

 15. blank

  Hiç kötü insan yok mu?

 16. blank

  mix kişilikler her telden var…anı yaşarlarlar

 17. blank

  seçim kampanyalarında kullanılıyor en çok renkler, kırmızı; sarı.. bir arada halka daha yakın daha sıcak görünmek için mesela..

 18. blank
  KRAL III. ATATURQUİE

  Ne zaman amerikan tarzı film izlesem hep böyle gençler parti, eğlence, gezme içerisindeler. Oturup bir test çözen daha hiç görmedim…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.