Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim forumu misyonu taşıyan kendinigelistir.com sitesi Özgür Şahin tarafından hayata geçirilip, geliştirilmektedir. © 2024. Tüm hakları saklıdır.

  1. Anasayfa
  2. Motive Olmak
  3. Üşenme, erteleme, vazgeçme!

Üşenme, erteleme, vazgeçme!

Özgür ŞAHİN Özgür ŞAHİN -

- 2 dk okuma süresi
57 1

Üşenme, erteleme, vazgeçme! Bu üç kelimeyi şimdiye dek ne çok duyduk değil mi? Ne çok duyduk, ne çok hak verdik ve ne çok uygulamadık! Ama bugünlerde havada umut katsayısı hayli yükselmişken hadi şu üç adımı atalım! Pozitif mesajları beynime alıp pozitif bir zihin iklimi yaratacağım.İçimdeki çatışmaları yönetmek için özenli bir şekilde çaba harcayacağım. Daha şimdiden güle güle atalet.

1. Üşenme!

Spor yap, kitap oku, sinemaya git, bol bol su iç, arkadaşlarını ara, günlük tut, çiçek ek, sokak hayvanlarına su ver, kendi elin ve emeğinle (cam boya, kurabiye yap, örgü ör, maket yap…), kendin ve başkaları için bir şey üret!

2. Erteleme!

Üşenmeden yapabilmenin en önemli şartı ertelememektir. Bu yazıyı okuyup hak verdiysen, bu gece uyumadan önce istediğin ve ertelediğin şeylerden hiç değilse en basit olanını yap! (Eve giderken yolu uzatıp biraz fazla yürüyüş yapmak da olabilir bu.)

usenme

3. Vazgeçme!

Ne türden olursa olsun her türlü ilişki (aşk, evlilik, arkadaşlık, komşuluk…), her türlü üretim ve benzeri her türlü başarı vazgeçmemekten gelir. Bazı durumlarda pes etmek yerindedir elbette ama kesin vazgeçme kararı vermeden önce son bir kez salim kafayla düşünmek iyidir.

Kaynak : kendinigelistir.com

Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

İlgili Yazılar