Anasayfa / Sizden Gelenler / Site Tanıtımı / Üstün Zekalılar Öğretmenliği

Üstün Zekalılar Öğretmenliği

Üstün Zekalılar Öğretmenliği bölümü 2006 yılında ilk öğrencilerini mezun ederek, üstün zekalıların eğitiminde yeni bir sayfa açmıştır. Eğitim öğretim faaliyetlerine 25 öğrenci ile başlayıp ilk mezunlarını 2006 yılında veren bölümümüzün öğrenim süresi 4 yıldır. İstanbul Üniversitesi’nin Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi bünyesinde açılan bölümümüz mevki itibariyle İstanbul’un Fatih ilçesinin Bayazıt semtindedir.

Lisans öğrencileri, sınıf öğretmenliği programında bulunan dersler ve bunların yanında üstün zekalı ve yetenekli öğrencilerin eğitimine yönelik dersler görmektedirler. Lisans programından mezun olan bir öğrencinin sınıf öğretmeni olarak atanma hakkı bulunmaktadır.

Lisans programından sonra öğrenciler çeşitli yerlerde görev alabilmektedirler. Bunlar;

* Bilim Sanat Merkezleri‘nde (BİLSEM)

* MEB İlköğretim okullarında sınıf öğretmeni olarak,

* Özel okullarda sınıf öğretmeni olarak veya özel sınıf oluşturarak Üstün Zekalılar Öğretmenliği yapabilmektedirler.

Bunların dışında günümüzde özel okullar, üstün zekalıların eğitimine yönelik projeler başlatmaktadırlar ve üstün zekalılar öğretmenlerine olan talep ve ilgi de gitgide artmaktadır.

ustunler.org oluşumunun Üstün Zekalılar Öğretmenliği facebook sayfasından mezunlar ile iletişime geçilebilir.

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

Bir yorum

  1. Üstün Zekalılar Öğretmenliği bölümü, gittikçe popüler olmaya başlıyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.