Anasayfa / Geliştiren Videolar / VIDEO : Dert dediğim şeylerin, dert olmadığını ben o gün öğrendim!

VIDEO : Dert dediğim şeylerin, dert olmadığını ben o gün öğrendim!

Şu yazıyı okuyan herkese bir dokunsan bin ah işitirsin. Kız arkadaşınız hakkınızı, hocalarınız bi’şey demiştir, patronunuz yüzsüzdür. Falan filan.. Benim de derdim vardı. Kafamda o proje, bu bilmem… Bir gün İzmir’e gittim. Çok sevdiğim bir yakınımın kalp ameliyatına. Dediler ki “Karşı odada bir kız çocuğu var. Kitaplarını okumuş. Bizim akrabamız olduğunu öğrendi. 3 gündür seni bekliyor. Şerif vaktin var mı? Tanışır mısın?

Ege Üniversitesi’ndeyim.

Dedim “Olmaz olur mu? Tanışırım.

Karşı odaya geçtim. 13 yaşında bir kız çocuğu. Kalp nakli bekliyor. 3 hafta ömür biçmiş doktorlar. İhtimal yok 13 yaşındaki bir kız çocuğuna uygun kalbi bulmanın. O da biliyor ömrünün ne kadar kısa olduğunu.

Dediler ki bu “Ahmet Şerif İzgören“.

hasta-kiz-cocugu

Bir sarıldı bana. Serçe kadar bi’şey. Ben biraz sevdim. Oturdum yatağa. Yanağında iki tane kırmızı elma. Bana anneyi anlattı, babayı anlattı, futbol takımını anlattı, köpeğini anlattı. Yanağında bir gülümseme! 3 hafta ömrü kalmış. Karşı tarafta ben! Benim sürüyle derdim var. Karşı odaya kadar yarım saat sonra düz yürüyemedim.

Şu salonda herkesin derdi vardır. Allah hiçbirinizi o yatağa oturtmasın.

O gün bugün “dert dediğim şeylerin, dert olmadığını ben o gün öğrendim!”

Kaynak : Ahmet Şerif İzgören / İzgören Akademi

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.