Anasayfa / Motive Olmak / Yollara diken serpmekten vazgeçmek gerek

Yollara diken serpmekten vazgeçmek gerek

Kur’an’da (Nahl, 111) yazar ki; “Herkese yaptıklarının karşılığı verilecek ve kimseye zerre haksızlık yapılmayacak.” Dünyada bırakıp gideceğimiz şeyler için hırs yapmamayı, hiç kimseyi kandırmamayı, egomuzun ilişkilerimizin dengesini bozmasına izin vermemeyi, hak yememeyi, kimseyi küçümsememeyi, paylaşmayı unutmamayı, aklı ve burnu bi’ karış havada gezenlerden olmamayı, emrolunduğu gibi dosdoğru olmayı sık sık kendimize hatırlatmakta fayda var –sözüm önce kendimedir-…

ne-ekersek-onu-bicersin

Mevlana Celaleddin’in de dediği gibi yollara diken serpmekten vazgeçmek gerek ♥ “Bu dünyada herkes ne ekerse onu biçer. İyilik yaparsan iyilik bulursun, kötülüğünün neticesi ise yine kötülüktür. Buğday ekilen yerde arpa biter mi hiç? O halde şuna buna bahane bulma, iyi kötü her ne biçiyorsan bil ki kendi ektiğinden başkası değildir. Gönül kazanmak istiyorsan sevgi tohumu ek, cenneti kazanmak istiyorsan yollara diken serpmekten vazgeç.”

Yazan : Hülya Konar

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

2 yorum

  1. Katılıyorum düşüncenize dünyadaki bütün insanlar bu yazınızı hayatına tatbik etse zaten dünya cennet gibi olur.

  2. Doğru olduğuna inandığımız yolda giderken sürekli bir aksilik olur.
    İster şanssızlık diyin, ister başka bir şey.
    Ama inat etmek lazım, üstüne gitmek lazım. Bla bla bla..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.