Anasayfa / Başarı Yazıları / 12 büyük işadamı başarının sırlarını tek cümlede anlattı!

12 büyük işadamı başarının sırlarını tek cümlede anlattı!

Hepsinin ayrı bir kariyeri, hepsinin hayata bıraktığı çok şey var. Başarıyı istemişler, yakalamışlar, kavramışlar ve “marka” olmuşlar. Türkiye’nin dünyaya ismini duyurdukları bu 12 büyük işadamı başarıyı “tek cümlede” nasıl tanımladı dersiniz? Her cümlenin bir “hayat” barındırdığını ve “başarının anahtarına!” kılavuzluk ettiğinin altını çizmek istedim. (Özgür ŞAHİN) 

Cem Boyner: Her adımı hayatınız sanki o kadarmış gibi atın.
 
Bülent Eczacıbaşı: Hiçbir şey yapmayanın cezası, hata yapanınkinden daha büyük olmalı.
İnsan sarrafı yoktur, bir insanı tanımak ve değerlendirebilmek için çok vakit ve
çaba harcamak berektiğini bilenler vardır.

İshak Alaton: Rotasını bilmeyen yelkenliye hiçbir rüzgar yaramaz. Size menfi görünen, ancak yaratılışınızdan kaynaklandığı için değiştirme imkanı bulamadığınız hususlar üzerinde durmayın.
 
Rahmi Koç: Kazandığın kadar harcarsan, fakirleşiyorsun demektir. Dolayısıyla bütçenizi bilin. Hayatta bir yere varmak için hırslı olun fakat hırsınız, mantığınızın önüne geçmesin.
 
Ferit F. Şahenk: Çevrenizdeki herkese size davranılmasını istediğiniz gibi davranın.
Hata yapmaktan korkmayın. Tecrübe ancak böyle kazanılır. Başarı, zamana ayak Uydurmak demektir.
 
Vitali Hakko: Taklit edilmekten korkmayın, tersine övünç duyun. Yaratamazsanız Üretemezsiniz, Üretemezseniz pazarlayamazsınız. Bu kutsal üçlü bir bütündür.
 
Ahmet Nazif Zorlu: Sakin yağacaksın bakarsın sonra yeşerir.
 
Jak V. Kamhi: Yüz başarın olabilir, bir ihmal işi bitirir!

Hüsnü Özyeğin: 100 metre değil, maraton koşun. Acilen yurtdışına açılın. Yoksa ileride yer bulamazsınız!  Yer kapma savaşı sadece Türkiye’de değil.
 
Tuncay Özilhan: İnsanı, organizasyonun en önemli unsuru olarak görün.
 
Mustafa Koç: Elinizden ve dilinizden kimseye zarar gelmesin. Önyargılı olmayın.
Aşırılıktan kaçının. Haksız kazançtan uzak durun.
 
Şarık Tara: Zoru tercih edip çabuk ilerleyin. Şartlar ne olursa olsun, dürüstlükten ayrılmayın.
 
Kaynak : Cnbc-E Busines

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

20 yorum

 1. valla ne diyeyim sitenin her sayfası bir ufuk..burada yazılan her cümlenin altında ne hayatlar var.

 2. Bahadır KOTAN

  Katıldığım konferanslarda, dinlediğim konuşmalarda, okuduğum makalelerde başarının sırrı hep tek kelime ile açıklanmıştı: ÇALIŞMAK.

 3. Çok güzel gerçekten… Aslında her şey insan ve tecrubeyle başlar. Bu nedenle her insan bir kitaptır. Yazılanlar çok mantıklı bir o kadar da hazinevi şeyler. Önemli olan hayata onları geçirmek.

  Çok teşekkür ederim.

 4. Aşağı yukarı yukarıdaki işadamlarının hepsi inovasyon ile başarıyı yakalamış, bence işin sırrı burada diyorum .

 5. hayat benim için okadar zor değil ama bazı sorunlarıma çözüm bulmam hayata tutulmam bazen çok zor oluyor ama bu hikayleri okudukça kendime güven geliyor hayatı zorlaştıran düşüncelerimiz hayat zor değil ama kolayda değil tek şey çok çalışmaktır diyorum

 6. hiç anlamlı değil…

 7. Bence hayattaki başarının sırrı inançlı olmak ve kararlı bir şekilde hırs yapmadan tutarlı olmak ;tabi evdeki eş harika biri olmalı bunla doğru orantılı…

 8. İbrahim Tiryaki

  Başarının tek sırrı İnançtır.

 9. Burada ya da bir yerde insanı başarının başıa koyanlarla birlikte ayrı projelerde de olsak tecrübelerimizi paylaşalım diyorum.

 10. İyi bir iş adamı olmak sadece calışmak yetmiyor adeletli olmak gerekir ne yapmak istedigini bilmeli yeterince düşünmeli ve küstahlıga gelmemeli ve en önemlisi insanlara ve topluma katkıda hayırlı işlerde bulunmalı bir çok neden ve nedensizleri ayırmalı sadece hatdini bilmeli hatdinide bildirmeli güler yüzlü tepesüm olmalı çözülmeyecek kadar sağlam olmalı.Teşekürler

 11. TOPLUMA BANA GÜZEL
  OLCAK ÖRNEKLERİ
  TAKİP EDELİM

 12. SAADETTİN BAKTAGÖR

  YAZAR LEYLA ŞAHİN’İN ZİRVEDE ÜŞÜYENLER KİTABI BUNLARI HARİKA ANLATIYOR İŞ ADAMLARININ ÇOK ENTERASAN ÖZEL YANLARINA DEĞİNEN PARANIN DIŞINDA ONLAR İÇİN NE ÖNEMLİ ONLARI MUHTEŞEM BİR YORUMLA ANLATAN BU KİTABI ŞİDDETLE TAVSİYE EDERİM.

  • Özgür ŞAHİN

   Saatten Bey,

   Ufak bir araştırma yaptım ama hiçbir sitede Leyla Şahin hanım efendiye ait bu kitaba rastlayamadım.
   Elinizin altında varsa kaynak bir link paylaşır mısınız?
   Belki kişisel gelişim kitapları veya kişisel gelişim kitap özetleri bölümümüzde yer veririz ve birçok kullanıcımızın fikir edinmesine yardımcı oluruz.

 13. SAADETTİN BAKTAGÖR

  BEN ULAŞTIM KİTABA DAHA YENİ ÇIKTI İNTERNET MAĞAZALARINDA SATILACAK SANIRIM. NİĞDE KİTAP FUARINDA ARKADAŞIM TESADÜFEN BULMUŞ.

 14. SAADETTİN BAKTAGÖR

  KİTAP DAHA ELİME GEÇMEDİ. AMA SANIRIM FİLMİ YAPILACAKMIŞ VE YILIN EN İYİ ON KİTABI ARASINA GİRMİŞ ZİRVEDE ÜŞÜYENLER KİTABI . LEYLA ŞAHİNİN

  MİLLİYET GAZETESİNİN OKYORUM . COM ANKETYARIŞMASINDA ZATEN VEDA MAKAMI VE BİN YILDIZLI OTELDE BİR SAAT KİTAPLARI YILIN EN İYİ ON KİTABI ARASINDA. MERAKLA BEKLİYORUM BENDE KİTABI. ELİME GEÇİNCE YAZARIM SİZE.

 15. SAADETTİN BAKTAGÖR

  okudum tekrar okudum ve arkadaşımın kitabına el koydum. arkadaşımın telefonda anlattığındanda öte müthiş bir anllatım sarmalı… çok güzel kaliteli ve yeni güneşler gibi bizi aydınlatan yazarların hayata katılması çok güzel… ha bu arada internetten satışlar başlamış ibir hafta olmuş. keyifli okumalar.

 16. sevgili arkadaşlar beklendiği gibi muhteşem bir kitap çıktığı gün sipariş vermiştim üç gün oldu geldi ve gece gündüz elimden bırakamadan okuyorum. zaten yazarın yılın en iyi on kitabı arasına giren veda makamı ve bin yıldızlı otelde bir saat’ı okumuştum yazarın yorumunu ve anlatım tarzını çok beğeniyorum bu kitabınıda zevkle okuyorum şiddetle herkese tavsiye ederim bende . keyifli okumalar.

 17. arkadaşlar ZİRVEDE ÜŞÜYENLER yazın 200 e yakın sitede var nasıl yok KİTAP KALMAMIŞ OLABİLİR HATTA FİLMİ ÇEKİLECEK DİYE OKUDUM BEN.

 18. merhaba ben mustafa bende leyla şahin’in ALEYNA’INI OKUYUN DERİM ALEYNA TAMAMEN BAKÜDE GEÇEN BİR AŞK HİKAYESİNİ ANLATIYOR VE MUHTEŞEM BİR YAPIT BENCE YILIN EN İYİ KİTABI ONU SEÇMELİYDİLER. SANİYA ACUN YAYINEVİNDEN ÇIKMIŞ.

 19. Hazer Denizi Kıyılarında Denize Vuran Bir Bir Sevda ALEYNA ismine bayıldım kitap fuarından aldım galiba ilk alanlardanım. ZİRVEDE ÜŞÜYENLER den daha çok ses getirir diye düşünüyorum. zira LEYLA ŞAHİN’İN KİTAPLARINI GÖZÜ KAPALI ALIYORUM VE İYİ GELİYOR. İLAÇ GİBİ BİR YORUM VE FARKLI BİR YAKLAŞIM. ÖZLEMİŞİZ SAMİMİ SAHİCİ VE SICAK DUYGUARI UNUTTUĞUMUZ GÜZELLİKLERİ HATIRLATIYOR VE YENİDEN BİZE KAZANDIRIYOR. VEDA MAKAMINI HALA UNUTAMADIM OKUYALI ÜÇ YIL OLDU. ZİRVEDE ÜŞÜYENLER BİR BAŞYAPIT.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.