Anasayfa / Bunları Biliyor musunuz? / ATATÜRK’ü sevmeyen adamla ahbaplık edemem!

ATATÜRK’ü sevmeyen adamla ahbaplık edemem!

Sanatla uğraşan insan dalkavuk olmamalı.  Zeki, cesur, akıllı olmalı… Alnında ışığı taşıyor olmalı. Söylenmemiş sözü söylemiş olmalı. İşte bu akşam ben bunu söylüyorum size. İnsanlar benim bestelerimi beğenmezse, olsun… Biraz burulurum ama beğenmeyen insanla ahbaplık ederim. Tuttuğum takımı beğenmeyen bir insanla ahbaplık ederim. Hiçbir şey olmamış gibi yemeğini yerim. Ne münasebet! Tabi ki… Sevdiğim kadını sevmeyen bir insanla, (zorlansam da!) ahbaplık ederim… AMA Türkiye’mi sevmeyen adamla ahbaplık edemem! Yok böyle bir şey… Yok!

Bu ülkede inandığı uğurada, yani anasını, istikbalini feda edip ölen insanlarla, en başta KOCA YÜREKLİ YENİLMEZ ŞOVALYEMİZ Mustafa KEMAL’i sevmeyen insanı sevmeyen adamla ahbaplık edemem!

Yukarıda tamamen Volkan KONAK’a ait sözlerde bulunsa, benimle bire-bir fikirleri taşıdığı, beni BEN olarak aksettirdiği için ona bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum. VE Türkiye’min böyle sanatçılara (altını çize çize söylüyorum, çünkü sanatçı budur!) ihtiyacı olduğunu gururla söylüyorum.

Teşekkürler Volkan KONAK.

Saygılar herkese…

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

7 yorum

 1. Çok teşekkürler, kocaman yürekli Volkan KONAK…
  Seni, o aydınlık alnından öpüyorum..

  Kocaman yüreğindeki ülke ve insan sevgisiyle ve muhteşem sesinle binlerce insana; “Türkiye’mi ve Mustafa Kemal’i sevmeyenle, ahpaplık etmem” diye seslenişin, sanki kendim sesleniyormuşum duygusu uyandırdı bende..

  zaten seviyordum seni ama, şimdi daha da çok seviyorum Volkan Konak..

  Sevgili Özgür, sana da ne kadar teşekkür etsem azdır… Taşıdığım fikir ve düşünceleri böylesine güzel, yürekten seslendiren, sevdiğim bir sanatçının, bu videosunu sitene taşıyıp, bizlere izleme olanağı ve fırsatı verdiğin için, çok teşekkürler..

  aslen kafkas göçmeni ve abhaz (genel söylenişi çerkes) kökenki bir ailenin ferdi olarak, şunları rahatlıkla ve yürekten söyleyebilirim;

  Sevgili Atatürk, seni unutmadik, unutmayacağiz ve unutturmayacağiz..

  Sevgili Atatürk, bize emanet ettiğin cumhuriyet ve devrimlerine sahip çikip, onlari ilelebet yaşatacağiz…

  Ne mutlu türküm diyene…

  Sevgilerimle..

 2. Yüreğine ağzına sağlık volkan konak ülkemizin hali ortadayken sen duygu ve düşüncelerini içinden geldiği gibi olduğu gibi özgürce söylediğin için sana çok teşekkür ederim.

  güzel ülkemin senin gibi insanlara ihityacı var.

  sana sonsuz saygı ve sevgilerimi sunuyorum sevgili volkan konak….

 3. Türkiye ye lafımız yokta türkiye yi sevmeyi dayatmanın ne anlamı var.

 4. Cok severim volkan konak’i… ama simdi var ya… bu sevgim kac katina cikti, anlatamam. bunlar ne kadar güzel sözler böyle… ne kadar icten, ne kadar tatli… buram buram ‘vatan sevgisi’ kokuyor…

  gözlerim dolu dolu okudum, izledim, dinledim…

  tesekkürler volkan konak ve tesekkürler özgür’cüm paylasimin icin. aglattiniz beni :) olsun, iyi ki bu duygularla aglayabiliyorum, iyi ki icimde, en derinlerde vatan sevgisini hissediyorum…

  ne mutlu türküm diyene…

 5. Volkan konak “ne şiş yansın, ne kebap” düşüncesini asla benimsememiş. içinden geçenleri korkmadan söyleyen nadir sanatçılarımızdan birisi.

 6. Hasan DEMİREL

  Yoruma gerek varmı sayın dostlar, en güzelini volkan söylemiş. diline yüreğine sağlık sayın volkan konak.

 7. Kimse kimseyi sevmek zorunda değil ama …özgür düşünceye bilime, sanata önem vermeyen ,aydınlıktan haz duymayan geriye yönelik zihniyetlerle ortak noktada buluşmak zor oluyor ve yoruyor insanı … çünkü yaşama bakış açımız farklı …

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.