Anasayfa / Başarı Yazıları / Başarı için önce “akıl sinemanızda” gelecekteki günleri yaşayın!

Başarı için önce “akıl sinemanızda” gelecekteki günleri yaşayın!

Bir insan umduğundan fazla, ve umduğundan önce başarı yakalarsa elinde olmadan “cennet sendromuna” kapılabilir. Bu öyle bir şeydir ki eğer siz hazır değilseniz başarı için, zihnen, ruhen, hayalen veya bastırılmış bir toplumdan geliyorsaniz maalesef bu bilinmeyen hastalığa kapılabılirsiniz. “Ne oldum budalalığı” da denir halk arasında. Bu “cennet sendromu” nasıl bir şeydir? Mesela aklıma gelen en büyük örneği 2002’de Milli takımımızın başarıdan sonra düştüğü durum gibi. Öteki takımlardan iyi oynamıştık, güçlüydük, kaliteliydik, tekniğimiz yüksekti, başarılıydık ama bilinçaltında kendimizi öteki ülkelerden aşağı gördüğümüz için bizi rehavete düşürdü başarı sonrası. Acaba zihin ve ruhen hazır mıydık?

Siz siz olun, eğer başarı için odaklanırsanız, önce “akıl sinemanızda” o gelecekteki günleri yaşayın, önceden görün, gelecekteki hayatınızı önceden bir hayal dünyanızda çizin ve yaşayın. Gelecek başarıda paranızla neler yapacağınızı bilin, hayatinizi garanti altına almasini bilin. Eğer on hazırlıklı olmazsanız bir gun başarı geldiğinde size, aynı zamanda “cennet sendromu” sizi yakalar ve içki rehavet dünyasına düşersiniz maalesef.

Yazan : Tuğrul ÖZBAY / Başarının Şifresi Geliştir Kendini kitabından…

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.