Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim forumu misyonu taşıyan kendinigelistir.com sitesi Özgür Şahin tarafından hayata geçirilip, geliştirilmektedir. © 2024. Tüm hakları saklıdır.

  1. Anasayfa
  2. Kadınlar
  3. Bir (adam) varmış, bir (kadın) yokmuş..

Bir (adam) varmış, bir (kadın) yokmuş..

Esra PAÇA Esra PAÇA -

- 3 dk okuma süresi
44 0
bir-adam-bir-kadin

Bir varmış, bir yokmuş.. Bir kadın varmış.. VE bir adam..

Kadın, Adam’la tanışmış.

Kadın, Adam’dan hoşlanmış.

Kadın, Adam’la yatmış. Alacağı keyiften başka bir şeyi umursamamış.

Ertesi gün Adam, Kadın’ı aramış. Kadın Adam’la görüşmeye başlamış… Eğlenceli, keyifli, doyumlu da birşeyler yaşıyorlarmış, bir adı olmayan.. ve Kadın’ın hayatında başka adamlar.. ve Adam’ın hayatında başka kadınlar.. Kadın, kendisine öncelikli olduğunu hissettiren Adam’ın hayatında kendisinden başka kim olduğunu önemsememiş, merak bile etmemiş..

Adam bir gün, Kadın’a sanki bu ilişkinin birgün başka bir şeye dönüşebileceğini söylemiş… veya Kadın öyle zannetmiş.. Kadın bundan bugün bile hala emin değilmiş.. O gün Adam’ın cümlesini “Ben böyle iyiyim.” diyerek kesmeseymiş, acaba Adam tam olarak ne diyecekmiş? Kadın bunu hiç bilememiş..

bir-adam-bir-kadin

Kadın kendini parçalara böldüğünü ve farklı adamlarla da bütünlemeye çalıştığını çok sonraları fark etmiş.. Bunu Adam’a belli etmeye yeltenmiş de, belki gururu, belki hissettiklerini itiraf etme korkusu buna izin vermemiş.. Kadın saçmalamış. Adam’a onu ne kadar çok istediğini belli etmeye çalışmış, en iyi bildiği yollarla.. Ancak bu yolların hiçbirinde açıkça ifade etmek, dile getirmek yokmuş ki.. Kadın, bunu Adam’a hiç söyleyememiş.. Halbuki söylemek istediği, onunla artık daha derin yaşamak istediğiymiş. Kadın seni istiyorum derken, Adam’ın bedenini değil, Adam’ı bütün olarak, ruhuyla istediğini, Adam’a bir türlü diyememiş..

Durum böyle olunca, Kadın’ın aralarındaki süregelen ilişkiden aldığı zevk devam etmemiş. Ruhunu ve duygularını istediği Adam’ın, sadece zaman zaman Kadın’ın hayatına girmesi artık Kadın’a yetmemiş. Adam varmış, ama Adam’ın ruhu yokmuş. Ruhu olmayan Adam’ı Kadın istememiş..

Bir Kadın bir Adam.. Başta bir Adam varmış.. Bir Kadın yokmuş.. Sonra bir Kadın, Kadın olmuş.. Adam’dan Adam olmasını istemiş.. Adam, bu Kadın’ın kendisine inanmak istemesine kendi inanmamış… Adam yine kaçmış.. Yine gitmiş.. Kadın olmayan başka kadınlara.. Kendini duygularından uzak tutacak başka uyuşturuculara..

Kadın’ın kulaklarına, dudaklarına, duygularına bir şarkı dokunmuş sonra.. Şarkıyı her dinlediğinde, Kadın, Adam’ı düşünürmüş, dalarak uzaklara.. Bir Adam ve Bir Kadın olmanın ağırlığıyla..

Yazan : Esra Paça / Mobius Danışmanlık

Esra PAÇA

Esra Paça, herşeyden önce bir kadın olarak, İstanbul’da doğdu. İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası Finans bölümününden birincilikle mezun oldu, daha sonra İngiltere’de Essex Üniversitesi’nden Uluslararası Yönetim dalında yüksek lisans diplomasını alıp Türkiye’ye döndü. Aldığı Bireysel Gelişim eğitimlerinden sonra Mobius Danışmanlık isimli kendi şirketini kurdu. Halen “önce kadın” Eğitimleri’yle, ataerkil dünyada, kadın gücünü, kadınlara hatırlatmayı hedeflediği eğitimler vermektedir.

İlgili Yazılar