Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim forumu misyonu taşıyan kendinigelistir.com sitesi Özgür Şahin tarafından hayata geçirilip, geliştirilmektedir. © 2024. Tüm hakları saklıdır.

  1. Anasayfa
  2. Site Tanıtımı
  3. CE Belgesinin markaya katkısı

CE Belgesinin markaya katkısı

Özgür ŞAHİN Özgür ŞAHİN -

- 5 dk okuma süresi
59 0
ce belgesi

Markaların oluşumu, ilerlemesi ve dünya genelinde bilinirlik kazanması için bir takım adımların atılmasıyla oluşur. Özellikle de üretim alanında faaliyet gösteren markaların bu konuda çok daha fazla efor harcamaları gerekir. Ancak doğru bir ilerleme, markanın büyümesini sağlamakla birlikte dünya genelinde bilinirlik kazanmasında da hayli etkili olur. Mesela elektronik veya insan sağlığı üzerinde olumsuz etki yaratabilecek üretimler yapan bir firmanın ürünlerini Avrupa Birliği üye ülkelerinde pazarlayabilmesi için CE işareti alması gerekir. CE işareti veya CE belgesi olarak bilinen bu sertifika, “yüksek risk taşıyan ürünler” kapsamında olan ürünlere vurulması zorunlu olan bir işarettir. Avrupa Birliğinin, teknik mevzuat uyumu çerçevesinde üretilen malların serbest dolaşım hakkı kazanabilmesi için ürünlerin öncelikle test aşamalarından geçmesi ardından müfredata uygun şekilde üretilmiş ise CE işareti ile onaylatılması gerekir. Aksi halde üretilen ürünlerin kaliteli olması veya insan sağlığı üzerinde herhangi bir olumsuz etki yaratmaması durumu bile AB ülkelerinde serbestçe gezilmesine müsaade edilmez. Tüm bunları bir araya topladığınızda ve bir markanın ürünlerine bu belgeyi alması demek, yükselme ve trend bir isim olması yolunda hayli etkili olacaktır. Bu yüzden büyük kuruluşların makine endüstrisi alanında yaptıkları üretimlerini onaylatmaları gerekmektedir. Doğru bir uygulama ve doğru şekilde takip edilen bu sürecin sonunda markanın değerinin yükselmesi için herhangi bir engel ile karşılaşılmaz.

CE belgesi nasıl alınır?

Ülkemizin Avrupa Birliği ile yaptığı anlaşma gereği, Türkiye’de üretilerek Avrupa pazarında pazarlanmak istenen bazı ürünlere CE işareti almaları zorunludur. Tabi bu sadece AB ülkelerinde pazarlama için gerekli değildir, anlaşma koşullarına göre AB uyumluluk yasasına göre tasarlanmayan, üretilmeyen ve kullanım koşulları müfredatta belirtildiği gibi değilse Türkiye iç pazarlarında da ürünün reklamının yapılması, pazara sunulması ve satılmasına yasak getirilmektedir. Peki, CE belgesi almak için ne yapılır, kimler belge verme yetkisine sahiptir.

CE işareti veren kurumlar, Avrupa Birliği üye ülkelerinde firma sahibi olan ve dünyanın farklı yerlerinde de şubesi olan kuruluşlardır. Bu kuruluşlar AB tarafından akredite edilir. Bir firma ürünleri için başvuru yaptığında, ürünlerin uygun olup olmadığını incelemek için firma, gerekli bazı testlerden geçirir ürünleri. Mesela kullanım şartlarında belirtildiği gibi kullanılması durumunda insan sağlığını ve güvenliğini riske atıp atmadığı, insan ve çevre sağlığı üzerinde etki bırakıp bırakmadığı gibi bir takım konular incelenerek uygunluk sertifikası verilmektedir. Son yıllarda ülkemizde büyük anlamda sanayi gelişmesinin yaşanması, belki de bugünlerde daha fazla belge ihtiyacının hasıl olmasını etkilemiştir. Yani markanın büyümesi ve değer kazanabilmesi için her işletme sahibinin ürünleri için bu belgeyi almaları gerekmektedir.

CE belgesi için arayın

AB tarafından akredite edilen firmamız, tescil belgesi alanında uzun zamandır faaliyet gösteren bir isimdir. Müşterilerimize kaliteli hizmet vermek ve ürünlerinin hak ettiği değerine ulaşmasını sağlamak için yaptığımız çalışmalarımızdan yararlanabilirsiniz. Türkiye’nin en güvenilir adreslerinden biri olmanın onuru ile siz değerli müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu CE belgesi alanında sunduğumuz faaliyetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak, ürünlerinizin incelenmesi talebinde bulunmak için çağrı merkezi numaramızdan ulaşabilir, internet sitemizi inceleyerek hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Markanızın daha kısa sürede büyümesini sağlamak, beklentilerinizi en iyi şekilde elde etmek ve dünya pazarında markanızın bilinmesini sağlamak için acele edin. Daha fazla bilgiyi https://www.szutest.com.tr/ce-belgesi/adresinden edinebilirsiniz.

Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

İlgili Yazılar