Anasayfa / Motive Olmak / Bir de bunlar var! / Çocuk da yaparım, kariyer de… Oops, kocam nerede?

Çocuk da yaparım, kariyer de… Oops, kocam nerede?

Günümüzün modern, eğitimli ve hırslı kadınları bu işi başardı gerçekten. Hem çocuk yapıyor hem de kariyer yapıyorlar. Hatta bazıları, çocuklar olduktan sonra 3-4 yıl ara verip, evde çocuk bakıyorlar. Işe döndüklerinde, kayıp yılların hırsını çıkarırcasına çalışmaya başlıyorlar. Eminim her iş ortamında bir örneği vardır. Modern ve eğitimli kadınlar bunu becerdi. Ancak galiba süreçte atlanan bir durum var. O da “çocuk + kariyer – eş=?” Boşanma oranları yılda 200 binleri buldu. Evlilik oranları yılda 600 bin civarlarında.

Kişinin kendine dar açılı hedefler koymasının ve sosyal baskılara maruz kalmasının zararlarına iyi bir örnek diye düşünüyorum.

Hedefiniz olsun ama her zaman gelişmeye, değişmeye, değiştirmeye ve hedeften dönerek yeni yön çizmeye de açık olsun.

Yazan : Fatmanur ERDOĞAN / KY

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.