Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim forumu misyonu taşıyan kendinigelistir.com sitesi Özgür Şahin tarafından hayata geçirilip, geliştirilmektedir. © 2024. Tüm hakları saklıdır.

  1. Anasayfa
  2. Bir de bunlar var!
  3. Kim kazanıyor?

Kim kazanıyor?

Özgür ŞAHİN Özgür ŞAHİN -

- 1 dk okuma süresi
8 1

KENDİNİZİ kazanmış saysanız da sizin kazanma şansınız yok… Çünkü hiç yanmadınız… Hiç sızlamadı canınız… Vurulmadınız… Asılmadınız… Bir sabah yuvanızdan çıkarken, sevgilinize sarılan kollarınız, çocuklarınızı okşayan elleriniz, paramparça etrafa saçılmadı… Bombalarla havaya uçurmadılar sizi… Zincirlere bağlanmadınız… Kurşunlanmadınız… Sizi otel odalarına doldurup yakmadılar… Elleri ayaklarına zincirle bağlı, idam kürsüsüne giderken dahi son sözleri “Yaşasın tam bağımsız Türkiye” olan Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının idam edilişlerinin 38’inci yılıydı dün.

Ve ben bunları düşündüm:

Bu ülkenin aydınlığı, çağdaşlığı, bağımsızlığı için can vermiş ne çok yürekli insan var…

Kimisi asıldı…

Kimisi bombalarla havaya uçuruldu…

Kimisi vuruldu…

Kimisi yakıldı…

Ama hâlâ varlar…

Ve onların her birinin hüzünlü öyküsüdür, Türkiye’nin “özgürlük ve çağdaşlık yolunun” uzun destanı…

Ya siz?…

Duvarları kir ve suçla örülmüş sırça köşklerde, bir eliniz yağda bir eliniz balda, mutlu, umursamaz ve vurdumduymazsınız…

Politikanız yalan…

Yolunuz kaypak…

Kimliğiniz sinsi…

İnancınız sahte…

(………)

Ve hiç yanmadınız…

Onun için kazanma şansınız yok…

Yazan : Bekir COŞKUN / HaberTürk Gazetesi
Kaynak : haberturk.com/yazarlar/513406-kim-kazaniyor

Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

İlgili Yazılar