Anasayfa / Motive Olmak / Bir de bunlar var! / Erkekler kime kadınım der?
kadın olmak demek

Erkekler kime kadınım der?

Bir erkeğin hayatına kim bilir kaç kadın girer ve çıkar? Hangisine sevgilim, hangisine kadınım diye hitap eder acaba? İkisinin arasında ne fark var diyeceksiniz. Çok fark var. Şimdi ben kadın gözüyle erkekleri yazmak istiyorum. Ya da olmasını istediğim gibi yazıyorum. Yanlış isem lütfen beni mailleriniz ve yorumlarınız ile uyarınız.

Bir erkeğin hayatına giren kadınların hepsi sevgilidir. Ama bir tanesi vardır ki ona sadece “KADINIM” diye hitap eder. Sevgilim dediği, günlerini gün ettiği, hoş vakit geçirdiği, bazen boşluğunu dolduran, bazen hüzününü dağıtan, bazen onu eğlendiren, bazen onu dertlerinden uzaklaştıran ya da boş zamanlarını doldurandır. Hatta onunla evlenebilir bile. Çocukları bile olur. O artık çocuklarının annesidir. Bir insan olarak onu sever. Ona zarar gelmesini istemez. Bir zaman sevgilim dediği şimdi resmi olarak karısıdır.

KADINIM diye Erkekler Kime Söyler?

Kadınım kelimesine erkeğin yüklediği anlam farklıdır. Bir erkek “kadınım” diye hitap ettiği zaman ona yüklediği anlam bambaşkadır. Onun içinde şevkat, sevgi, aşk, sahiplenme, kıskançlık, onunla gurur duyma, koruma hissi ve kimseyle paylaşamama vardır. Artık dünyaya neden geldiğini biliyordur. Hayatının anlamı vardır artık. Aradığı sadece o’dur. Onu bulmak ve onunla yaşamak için doğmuştur. Onun olmadığı bir yaşam düşünemez. Çok emindir, tanrı onu sadece kendi için yaratmıştır. Dünyada bir tek o ve kendisi vardır. Onun için canını verebilir. Bu aşktan da öte bir şeydir. Bu bir tutkudur. Bu mantığın bittiği yerde başlayan bir duygudur. Bu kadınım dediği kişinin resmi nikahlı karısı olması şart değildir. Ama zaman zaman karım diye bile hitap eder.

Kadınım diye erkekler hangi duyguyu ifade eder?

Kadınım diye erkekler hangi duyguyu ifade eder?

Kadınım Şiiri ve Bedri Rahmi

Kadınım şiiriyle bu duyguların en güzel örneğini ünlü şair Bedri Rahmi Eyüboğlu yaşamıştır. Bedri Rahmi Eyüboğlu, Eren Hanım’la evlidir. Ancak Mari Gerekmezyan’a aşık olmuştur. Mari, Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun asistanlik yaptığı Güzel Sanatlar Akademisi’nin heykel bölümüne misafir ögrenci olarak gelmistir.

1949’da bir gün İstanbul Büyük Kulüp’teki bir toplantıda davetliler, Bedri Rahmi Eyüboğlu’ndan bir şiir okumasını isterler. Eyüboğlu ayağa kalkar ve Karadut’u okumaya baslar:

“Karadutum, çatal karam, çingenem
Nar tanem, nur tanem, bir tanem
Ağaç isem dalımsın salkım saçak
Petek isem balımsın ağulum
Günahımsın, vebalimsin.
Dili mercan, dizi mercan, dişi mercan
Yoluna bir can koyduğum
Gökte ararken yerde bulduğum
Karadutum, çatal karam, çingenem
Daha nem olacaktın bir tanem
Gülen ayvam, ağlayan narımsın
Kadınım, kısrağım, karımsın.”

Bedri Rahmi şiiri okurken aniden gözlerinden yaşlar süzülür. Salondaki herkes niye ağladığını anlamıştır. Çünkü aşklarını bütün İstanbul bilmektedir. O anda yanında oturan Eren Eyüboğlu da anlamıştır. Çünkü şiirde “kadınım, kısrağım, karımsın” dediği kadın kendisi değildir.

Erkek kime kadınım der?

Görüldüğü gibi erkekler sadece nikahlı karılarına kadınım ve karım kelimelerini kullanmıyorlar. Bu bambaşka bir duygu. Bunun adı aşk. Doğa üstü bir duygu. İnsanın vücut kimyasını değiştiren, ruhunda volkanların patlamasına neden olan bir duygu. Onu bulduktan sonra kaybetmek ise çok acı verir. Bunu en iyi Ercan Saatçi’nin yazdığı ‘Yastayım’ adlı şarkı sözü anlatıyor:

Yoksun yine varlığım sürünüyor
Sensizliğim bilinmiyor
Sen gittin gideli ellerim hep titriyor
Kalbim bu acıyı saklıyorYıllar sonra bile hiç kimseye söylemedim
Bu sevdayı kalbime gömdüm ve sen öldün
Şimdi eşim dostum beni hastayım sanıyor
Yastayım hiç kimse bilmiyor
……………………..
Yaşlandım artık bıraktığın gibi değilim
Üstelik bir kızım var evliyim

Ne mutlu bütün bu güzel duyguları gerçekten bir ömür boyu bir yastığa baş koyduğu, hayatı birlikte yaşadığı ve çocuklarının annesine duyabilen erkeklere.

Bu yazıyı yazdıktan sonra fikirlerine güvendiğim erkek arkadaşlarıma sordum. “Hangi kadına kadınım diye hitap edersin?” diye; “Kadınım kelimesinin içinde cinsellik vardır. Çok özel biri olması gerekmez” dediler. Çok hayret ettim. Oysaki kadın gözüyle kadınım kelimesi çok özeldir ve her kadına söylenince anlamı kalmaz. Neyse ben bu yazımı değiştirmedim. Aynen yayına girmesini istedim. Sizlerden gelecek mailleri merakla bekliyorum.

Şimdi diyeceksiniz ki, sen bir kadın olarak erkeklerin duygularını bu kadar iyi nereden biliyorsun. Çok haklısınız.
Peki bana “KADINIM” diye hitap edilmiş olamaz mı :)

Sevgiler
Tülay Bilin
tulayb18@gmail.com
tulay@karmaastrology.com

Tülay Bilin kimdir?
Tülay Bilin çok uzun yıllar Hürriyet Gazetesinde çalıştıktan sonra, Nisan 2006‘ya kadar Dünya Gazetesinde İnsan Kaynakları Müdürü olarak çalıştı. Uzun yıllardır kişisel gelişim konusunda aldığı eğitimleri 10 yıldır profesyonel olarak çevresiyle paylaşmaktadır. Şirketlere verdiği eğitimler devam etmektedir. Ayrıca kişisel olarak sorunlarını çözmekte zorlananlar için de yüz yüze görüşmeler yapmaktadır. Haftada bir gün radyo programı yapmaktadır. (Cumartesi günleri saat 11.00-12.00 arası Mavikaradeniz radyosunda canlı telefon bağlantılı. Frekansı 106.4)

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

100 yorum

 1. Ben ozel bır kadın olduguma ınanan hısseden yasayan bır kadınım . benımıcın bır erkek kadınım sozcugunu kullanıyor ıse o sozun ıcınde her sey vardır . kadınlarımızın ters teptıgı cınsellık en basta gelır.ne mutlu ozel olan kadına,ne mutlu kadınım sozcugunu duyan kulaklara hıslere dusuncelere. ne mutlu o erkege. bır erkek her kadınla olabılır unutmayınkı bır erkegın aklından atamadıgı kanında dolasan tek bir kadin vardir. oda elde edemedigi kadindir. bır erkegı yasatanda kadindir öldürende.kadınlar ne derse desın erkekler hakkında erkek kutsal dır her seye bedel deger tekdır.erkekten bır seyler beklıyor ısen akilli bir kadin olarak sen ona vereceksin oguzelligi …. ne ekersen onu bicersin ….

 2. Kesinlikle harika bi yazı olmuş.bi kadın bi erkegi anca bu kdr ifade edebilir.yazılanların hepsi çok dogru bi erkegin hayatına bi sürü kadın girer ama sadece birine kadınım der..

 3. Ayla Akbaba Yamanlar

  Bu makaleyi bir bayanın yazmış olmasına ayrıca sevindim.naif bir yüreğin engin bir ruhun duyguları bunlar.sevgilim dedi kadınım demedi o.seviyor biliyorum dört yıl oldu.birbirime darılamıyoruz bile.bu yazıyı ona meil attım mutlaka okur bunuda biliyorum.beklentimi anlayacak ve bu anlamli cümleyi bende duyacağim sayenizde teşekkürler çok teşekkürler

 4. Hayatta artık bır cok sozcuk değrı kalmadı ınsanlar bırbırınn duygularıyla oynamayı bir oyun haline getirmis ne aciki yarin cocuklarimiz ne olacak bunu da dusunen yok zor bir kadinin kadinim diyerek sevilmesi artik kadinimmm ne guzel bir sozcuk kulaga ne kadar da hoş geliyo basit aslinda üc hece ka-di-nim evet cogu erkek icin cok basit sokakta gordukleri her kadina rahatsızlık duymadan soyledıgı bır sozcuk olmus ınsanlar artık cok kotu evet sayıden cok kotu yazık:(:(

 5. çok güzel yazmışsınız aama kadınım kelimesi bna sölendiğinde çok mutlu oluyorum güvenim geliyor kendime.anlayamam bn ne anlamda söliyor diye.ama hoşuma gder.ama sizin anlattıgnz anlamda söleyen erkkler vardır umarm..teşkkrler

 6. Benim 13 yıldır süren bir beraberliğim var ve erkek arkadaşım bana sürekli kısrağım der acaba beni gerçekten kadını olarak mı görüyor sizce

 7. Bu ilişkide evlilik yoksa tabiiki kısrağım der,erkek açısından karsısında kısrak gibi kullandığı bir kadın var.

 8. Sevda Kolukısa

  Göz görmek ister. kulak duymak. tense dokunmak ister hissetmek için. ama bütün bunlar akıl ve gönül süzgeçinden geçip bir anlam kazanmışsa çok kıymetlidir. anlamlılır.
  bir kadın için erkeğim kelimesi ne anlama geliyorsa kadınım kelimeside erkek için o anlama geliyordur eminim. eğer gerçekten doğru yerde, samiyetle, içtenlikle kullanılmışsa. bir yüreğe sızmak için sahte bir ileti halinde kullanılmışsa , ki zaten çoğu
  zaman bu güzel sözler bu yüzden yitirir anlamaını. en kötüsü bu sözler toplumda sakız gibi her hayatına girene kullanıldığında ne kulak duyduğuna inanır, ne göz gördüğüne, ne de ten dokunduğunu hisseder. akıl ve gönül bir olamaz. olmayıncada bu sözleri söyleyecek asıl sahiplerini bulamayız sözcükler. gün gelir hayatımızda bu özel duyguların eksikliğini hissederiz. bu güzel duyguların anlamını, yerini güvensizlik almışsa horkullanıldığı için, bu güzel kelimelere yazık olmuştur…
  yalansız, dolansız, samimi, aydınlık, içten bir dünyayı bizler yaratabiliriz. değerlerimize sahip çıkarak…
  işık ve sevgiyle…

 9. Erkek arkadasımda bı fotoğrafıma baktı telefonumda cok olgun cıkmıstım cok hosuna gıtmıstı ve bana bakarak kadınım dedı.. inanaılmazdı sankı o an onun herseyı hayatından herksı sıldı ve tek ben vardım gıbı oldu… seni seviorum bitanem :):)

 10. Bencede çok güzel anlatmısınız teşekürler

 11. Evet benim kadınım diyecegim çok özel biri olmalı ve her an onu düşünmeliyim harika birşey …

 12. Bu düşüncelerin ve yazdıklarınızın hepsi birer yanlış. .

  kadınım dediğiniz nedir düşündüğünüz nedir merak ediyorum açıkçası. .

  kardeşlerim kadınım dediğinde gözlerinde bi parıltı işe gittiğinizde ondan bıkkınlık değilde özlem duygusu içinizden eve gidince onu neresinden öpsem sıkıştırsam gıdıklasam güldürsem öpsem sonrada mışıl mışıl kokusuyla uyusak diyebiliyormuyuz ya da işe gittiğimizde aklımız ona takılıyormu yoksa arkanızda bir güç gibi rahatça huzurluca çalışabiliyormusunuz
  en basitinden kadınınızla kavga ettiğinizde çok kırmadığınız takdirde siz mi ona yoksa o mu size yanaşıyor yoksa tavır mı yapıyor bakın gençler kadın dediğinin uzun saçları vardır ipek gibi mis gibi kokar yataktan kalktığında yastıkta saçlar bulursunuz yataktan kalktığınızda yüzüne bakılmayacak halde olduğunu bi düşünün ne kötü değilmi oysa ben mıncıklıyorum tatlılıktan sizin karşınıza geçip muzur muzur hareketler yapıyormu tatlılık yapıyormu ve hoşunuza gidiyormu sıkıldığınızda yapsana öle konuşsana dediğiniz oluyormu bir kadın size öle sarılmalı ki erkek olduğunuzu hissettirmeli bir kadını öle kıskanın ki mutlu olabilmeli bir kadına öle sarılın koklayın ki size sarılmadan yapamamalı bir kadını arkadaşlar bir kadını öle sevin ki öle hissetsin ki sizi deli gibi sevsin yatağa yattığınızda kokunuz olmadan uyuyamasın ama bir kadına yeri geldiğinde öle maço davranın ki erkeğim desin ama erkek olduğunuzu unutmayın şımartmayın ve sevdiğinizi çok hissettirmeyin . .

 13. Cok guzel bi yazi isterdimki esimde bana kadinim desin ama malesef:((

 14. Dilin kemiği yok ki…karımda der kadınım da der canım da ciğerim de…bunların hiç ama hiç anlamı yok bence…kadınım deyince ilişkinin boyutumu değişiyor hayır…biz saf kadınlar inanıp cilveleniyoruz işte aman da bana kadınım dedi vır vır vır…bedri rahmi eyüpoğlu çok sevmiş miş çatal karam demiş karadudum demiş çingenem demiş miş miş miş…be adam madem o kadar sevdin de niye boşamadın karını niye almadın heykelci kızı…laf…boş laf…bir istanbul bilse ne olacak o aşkı…hadi diyelim 60 yıl önce durum böyleydi boşanamadı sahip çıkamadı aşkına falan filan…ya şimdi…bu zamanki aşklara ne demeli…biz kadınlar böyle gereksiz gereksiz kelimelere anlam yüklersek daha çok kelimeler türetir bu erkek milleti…hoş artık tenezzül edip kelime üretmelerine bile gerek kalmadı ya…biz kadınlar bir gülücüğe bile koşar olduk…

 15. Kadinim kelimesi bencede kadınlar için çok özel bir kelimedir ama erkekler için sıradan diye düşünüyorum bende zamanında saf aşık olarak kadinim dendiğinde göklere uçmuştum ve demiştim işte bu gerçek aşkı yakaladım ama hepsi hikayeymiş gerçek aşk tek taraflı olmaz tek taraflı olan sadece acıdır. ben sevmişim o oynamış beni belkide kurban seçmiş kendince hayat tecrübelerle doludur buda benim tecrübem oldu ve bütün erkeklerden çektim kendimi suç deli gibi sevip bütün geleceğimi ona hibe eden bendemi yoksa benim saf ve temiz duygularımla oynayan o vicdansızdamı benim şu andaki yaşamış olduğum hayatı mevkimi imrenen bir sürü insan var ama ben mutlu deilim içimdebir sürü sıkıntı var geçmişle alakalı insanlara karşı bakış açım değişti kimseye inancım kalmadı onunla geçirdiğim 5 yılım ve geleceğim yandı bitti kül oldu herşey para pul demek deil insanın içine bir kere ateş düştüğü zaman sönmek bilmiyor ve en çok içimi acıtan bana yaşatıklarının hesabını soramamak ona içimdekileri kusamamak hayatımı mahvettin ve sonrada hiçbirşey olmamış gibi çekip gittin diyememek yakıyor canımı ve birşey daha erkeklerin ne kadar yüzsüz olduğuna dair bi kadın bi erkeğin canını yaktıysa aradan biraz zaman geçince nasılsın diye sormaz ama erkek o kadar yüzsüzdür ki yerle bir ettiği kadının ne halde olduğu görmek için aklına gelince arayıp sorar tıpkı bir katilin cinayeti işlediği yere gitmesi gibi… erkekler işte bu kadar ruhsuz zalim ve acımasızdır… bütün erkekler üstüne alınmasın ama gerçekten canım çok yandı bu konuda gönül ferman dinlemiyor biliyorum önce kendinizi düşünün arkadaşlar kadinim diyen herkese seviyorum diyen herkese inanmayın ve güzel olmakta yetmiyor aşkta sadık olmakta sevmekte… önce kendini sevmeli insan

 16. Bence bir erkek onu anlayan onun yalakası gibi arkasından koşan kişilere kadınım der ha birde bazıları vardır ki sevgilisinin gözüne girmek için kadınım der

 17. Tülay hanım, olmasını istediği bir şeyi yazmış ve kendini kandırmış. erkekler kadınlar kadar duygusal değillerdir. bunu en iyi erkekler bilir. biz kadınlar erkekler adına niyet okuyuculuğu yapmamalıyız. erkekler arasında yaygın bir söz vardır: erkekler seks için aşık olur, kadınlar aşk için seks yapar.

 18. Gerçekten çok güzel bi yazı. kadinim

 19. Her insanın bunu anlamasını bekleyemessiniz.
  önce bu duyguları yaşamalı.
  kadınım kelimesini kimin kullandığıda önemli.
  erkek eğer seviyosa ölsede bırakmaz kadınına zarar gelmemesi için hayatından vaz geçer bazen bunu yapmak gerekir.
  ama bunu kadınım dediği insanın anlaması zaman alabilir.
  korumayı kollamayı kıskanmayı hiç bıkmadan devam ettirir.
  gün gelir kadını evlenir içindeki fırtınayı hiç kimse bilemez ve tatmak istemez.

 20. bunu neden çoğu kadın anlamıyor o zaman. dikkatimi çekti okudum. sevdiğime içimden gelerek söylediğim tüm sözler burda mevcut. 10 gün önce ölümden döndüm bir ay önce hastanelerde süründüm hastalıktan. niye mi o yanımda yok diye benden gitti diye. hani niye anlamıyor o zman bu kadın beni. artık kadınım dememeliyim bilmiyorum ama vazgeçemiyorum.

 21. sözcüklere boğulup karmakarışık hayatıma karım kadınım v.s.. küçük hece farklılıklarıyla yeni kaoslar katmak istemiyorum….. aşk da sevgi de tutku da sadakat de yalnız başına anlamsız bunların angajmanı olmalı…. sözcükler yanıltır ancak nefes alıp verişteki sıcaklık gözlerdeki parıltı asla yanılmayan ve hep gerçeği apaçık ortaya koyandır…… sevgili aşk sarhoşu tülay hanım:) değerli hissettiriyorsa size kendinizi bırakın kadınım karım kısrağım… ne derse desin……. saygılar:)))

 22. KADINIM….. HAYATIM BOYUNCA SENİ ANACAM SENİN MUTLULUĞUNU UZAKTAN DAHİ OLSA İZLEMEYE DEVAM EDECEM
  KADINIMSIN….

 23. Herşeyin lafta kalıp davranışlara dökülmediği durumlarda, “seni seviyorum kadınım, sevgim büyüyor” dedikten 2 saat sonra “Aşk hissetmiyorum, yanına gelmek istemedim” diyen bir erkeğin aslında hiç KADINI olmamışsınızdır herhalde… Sözün davranışlara döküldüğü anlarda bir anlamı var bunu öğrendim…

 24. Kadınım…

 25. Kadınım…

 26. güzel bi yazı bana kadınım demesi beni mutlu ediyodu KADINIM ve gitti ardına bile bakmadan

 27. ö.b yazdıkların çok anlamlı çok beğendim üztüne laf yok noktayı koymuşsun:)

 28. Ben tek kişiye kadınım dedim.
  Bu ise gerçekten sevdiğim tek kişi.
  Her manada onun olduğum ve benim olmasını istediğim kişi.
  ‘Handan’

 29. evlencem senlen. cokca seviyorum seni. sahiden sahi.

 30. insanın insan olmasıdır önemli olan kadınım dediği kişinin ayrılmak istemesini kabullenemeyen ve hayatı ona zehir eden kişi ne kadar insandır tartışılır size tek tavsiyem kimseye güvenmeyin hele bir erkege hiç güvenmeyin ayrıldıktan sonra her kötülüğü yapabilirler insan oldugunuzu anne oldugunuzu ve kendi eksiklerini kadnım dediğine sahip çıkamadıklarını aslında kendi eksikleri yüzünden kadının bu hale geldiğini .ben nefret ettim tüm sevgi sözcüklerinden özelliklede kadınım kelimesinden keşke hiç kadınım diyenim olmasaydıda hayatımdada böyle bir kişi girmeseydi kendimi hiç affetmicem böyle birini hayatıma soktugum ve dünyanı karartmasına izin verdi için.GÜVENMEYİN LÜTFEN BENİM DÜŞTÜM HATAYA DÜŞMEYİN

 31. BENDE BANA KADINIM DIYEN ERKEGIMI COK SEVDIM BILIYORUM ODA COK SEVDI AMA AYRILDIK ONU YASAMIMBOYUNCA UNUTAMAYACIM ACISI HEP IÇIMDE KALACAK

 32. :)) Tam 80 yorum. Hayat, kadınımla erkeğim sözcüğünün içinde yaşıyor, sanki mi acaba! Bence de öylede eğer bu duyguları kullanarak kişilikleri karşılıklı veya tek taraflı olarak ezmeye yönelik davranışlar düşünülüyorsa hiçbir anlamı kalmaz.
  Onurunla yaşayacaksın aşk ise kalemle attığın imzada değil ruhunda yaşayacak. Güncel paylaşımlar gerçekleşebilirse aşkı öldürecek hiçbirşey yapmayacaksın. Zor mu, kolay mı!? Kolay diyenlere yaşama sevinci katar zor diyenler nasibini alamaz. ;)

 33. Teşekkür ederiz Tülay Hanım. Birşey söylemek isterim. Anlatmak istediğiniz derin duygulara ‘bir erkek’ diye girmek yerine ‘bir erkek-bir kadın’ diye başlasaydınız daha iyi olurdu.

 34. yaren sen hayatında yanlış birini tanımışsın o yüzden herkezi öle görüyorsun bence her ne yaşadın bilmiyorum ama inan ki yaşmanı istmezdim zaten kadınlar hep farklı görülür erkekler için dünyada seven erkek cok olsaydı inan bana kadınlar bu kdar güven sorunu yaşmazdı ama birinin kötü olması digerlerinide yargısız infaz etmye benzer erkler kötü kadınlarda hiç kötü yokmu her kadına güvenilirmi ayrıca yazıda harika olmuş kadınım diyen erkek gerckten seven erkektir içinde Allah korkusu olmyan herkez kötüdür

 35. BEN SEZER 27 YAŞİNDAYİM VE BU ANLAMLİ KELİMEYİ DUN GECE SÖYLEDİM İLK DEFA BİR HATUNA HAYATİMDA COK KADİN OLDU SÖZLERİNİZE BAŞLADİNİZ GİBİ AMA HİÇBİRİ KADİNİM OLMADİ DEMEDİM BİR COHUYLA CİNSELLİK TE YAŞADİM ZEFKTİ HEPSİ TŞKLER ONLARA NEDEN ONLAR OLMASA İDİ BU YAŞADİM DUYGUYU ANLAYAMAZDİM YAZİNİZ GUZEL OLMUŞ YANLİZ ERCAN SAHATCİNİN YAZDİHİ ŞARKİ SÖZU OLMAMİŞ YAZİYA EN AZİNDAN BENİM İÇİN VE KADİM DİYEN BİRİ VARSA SİZE ÇOK ŞANSLİSİNİZ BUNU HER KADİN DUYAMAZ BİR ERKEKTEN

 36. Mrb bnm adim melek 15 yasindayim ve 22 yasinda bi sengilim var sevgilimin adi can o bana kadinim degilde genellikle karım der biliyorum bu laf bnm yasima gore cok agır bi laf ama yasimi bana aşık olduktan snra ögrendiğini söylüyor bnm ise yas umurumda değil bnm önmde daha lise hayatim varken bi erkek bana bu yaşta karım diyor inanın bana bu nasıl bir Duygu bilemezsiniz o sadece bnmle mutlu olabileceğini düşünüyor bnle ilgili ciddide ama bn onu cok sevmeme rağmen ciddi değilim o bana her sözün yannda karım bile derkn ondan ayrilamiyorum onu cok seviyorum ve şuanda bn burda bu satırları yazarken o yanıbaşımda mışıl mışıl uyuyor :)

 37. Meleğim,sarışınım seni çok seviyorum evet seninle ciddi düşünüyorum İleride karım olucağın için sana karım diyorum sana nefes gibi muhtacım hani senin o yandan Gülüşün varya işte ben o gülüşün için herşeyi yaptim tartıştığımız o gece içipte kaza yaptığımda ağlayarak yanıma geldiğinde gözyaşlarını akıttığın o yerde aşkının artık benim içimde bir ateş olduğunu anladım dudaklarını öptüğüm o an ya birdaha o dudaklarına,sana dokunamicam diye çok korktum yaşımız konusunda kim ne derse desin sen benimsin ve hep benim kalacaksin can seni çok seviyor sarışın meleğim..

 38. merhabalar bundan üç yıl önce yemin etmiştim bana kadınım demesini istedim insanın yanında yaşlanıp ölücem ne pahasına olursa olsun diye bedeli ne olursa olsun oducem diye rabbim nasip etti şuanda birlikteyiz ve çok huzurluyum geçte olsa anladımki ben herseyimle ona aitmişim her sabah koynunda kolunda uyanmak sevdiğinin gözlerine bakarak güne başlamak tarifi imkansız bir mutluluk bundan sonra tek dileğim aynı gözlere bakarak son nefesimi vermek biliyorum bu çok yakın rabbime sonsuz şükürler olsun bana bu mutluluğu yaşattığı için .hoşçakalın sevgiyle kalın

 39. Saygıdeğer arkadaşlar iki kişinin arasında yaşanan aşklar sevgiler ancak kişilerin karakterleriyle bağlıdır.seviyorumder sevmez .[paraya bağlıdır]sevmiyorum der farkında olmadan sever.sevginin ölçeği yoktur. adam severse adam gibi sever,kadın severse insan gibi sever içinde hisseder.hani derler ya tatlı dil,güler yüz,maddiyat yılanı deliğinden çıkartır,kadın kadın gibi olursa arlı namuslu bir kadınsa aç bile kalsa çıkaramaz.teşekkürler.

 40. kadinim sevdikleri kadina derler ve asiktirlar

 41. Kadınım demek sevgide ufkun ötesine ulaşmaktır

 42. Kimsenin neler hissettiğini bilemeyiz hayat o kadar garip ki seversin sevilmezsin onun için canını verirsin ama o bir gülümsemeyi çok görür sana . Hayat hayat hayat hataları telefi etmek için degil daha çok hata yapalım die aşık eder bizi güvenip yola cıktıgın insan seni yarı yolda bırakınca anlarsın kimse senden daha değerli değil grip olsa aklından cıkmayan insan seni resmen ölüme terk etmiştir.

 43. Hepiniz büyük yanlistasiniz .uyanmak ıçin yol almanız gerekir.

 44. Hayatta tek kadın vardır.Tek kadınım;ANAM- diğerleri sadece kadınsılardır.Diğerleri Elsa ile Aragonun hikayesi gibidir.What is the matrix oğlum?

 45. Kadınım Seni çok seviyorum Her zaman antalyaya geldim gemideyim diye etrafı kandırıp SENİ HELEN DELİLER GİBİ SEVİYORUM KARIMM

 46. Fatma Çokgezer

  Kadınım ne kadar özel bir kelime. Hem kadın için hem de erkek için söylendiğinde ve duyulduğunda insan bir garip hissediyor. Farklı bir ruh hali ve farklı bir hissiyat.

  Peki hangi durumda erkek kadınım diyor ya da hangi erkek kadınım der? Hangi kadınlar erkeklerin kadınım demesinden hoşlanır?

  Hem yorumlar hem de yazı bunu çok güzel özetlemiş diye düşündüm.

 47. Menekşe Ulusoy

  Erkekler kime kadınım der?
  Yazıyı bir hanım efendinin yazması daha kıymetli hale getirmiş.
  Bir bayan olarak özünde duymak isteyeceğimiz kelimelerden biri. Yazıdan sonra şu özeti geçmek mümkün mü? Biz kadınlar kelimelerden ziyade onlara yüklenen duyguları hissetmeyi severiz. Kadınım bayat bir kelime olabilir. Ancak duygu yoğunluğuyla beraber bayat olarak gördüğümüz her şeyin ne kadar taze kalabileceğini hepimiz çok iyi biliyoruz.

  Sahi…

  Erkeklere soruyorum :

  Siz kime kadınım dersiniz?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.