Anasayfa / manşet / Daha Mutlu Olmak : Negatif Kök İnançlarınızdan Kurtulmak!

Daha Mutlu Olmak : Negatif Kök İnançlarınızdan Kurtulmak!

YAŞAMINIZ KABUSA DÖNDÜYSE NEGATİF KÖK İNANÇLARINIZI POZİTİFE DÖNÜŞTÜRMENİZ GEREKİYOR!

İnsanın yaşam macerası anne karnında başlıyor. Bebek anne karnında ilk canlandıktan itibaren ilk bilgileri de anneden hisler ve duygular olarak almaya başlıyor. Aynı şekilde kendisiyle ilgilenen dış dünyanın da farkında oluyor. Bu bebek aynı zamanda kendisine genetik olarak aktarılan DNA bilgilerini de taşıyor. Bu bilgilerde atalarının yaşamları boyunca en son çözme aşamasında bıraktıkları sorunları da diğer tüm bilgiler saç rengi, göz rengi gibi bilgilerle beraber kayıtlıdır.

Bebek doğduktan sonra bilgileri almaya devam eder. Bu bilgi alma insanın tüm yaşamı boyunca devam eder. Bebekken ve ilk 6 yaşa kadar çok yoğun olarak ve 6 yaştan sonra ergenlik dönemine kadar yavaşlayarak ve sonrasında ise ego devreye girdiğinde ise seçici olarak devam etse de dış etkiler süreklidir.

Dış etkiler böylece yaşamımızın tamamında bizi biz yapmaya başlar. DNA, anne karnı, bebeklik, çocukluk, ergenlik, gençlik, okul yılları, iş hayatına atılma ve artık yaşamla baş başayız….

Bu süreçte negatif ve pozitif olarak bize etki eden düşünce kalıpları içerisinde tüm canlıların yaşama ve kendini devam ettirme amacını gerçekleştirmek için koruma iç güdüsü ile hareket eder, pozitif olanları göz ardı ederek negatif olanlara dikkat ederiz. Dolayısıyla bu savunma hayatta kalma iç güdüsü ile daha çok negatif olanları düşüncelerimizde tutarız ve pozitif olanları ise göz ardı ederiz. Kişinin bilinçlendiğinde kendi farkındalığı ile seçinceye kadar bu durum bu şekilde devam eder.

Bazı insanlar ailelerinin de yardımıyla çok küçük yaşlarda pozitif bir alt yapı oluştururlar. Yaşamın ilk süreçlerinde anne ve babaları ile olan olumlu diyalogları onlarda yaşamın kendilerine destek olduğu düşüncesini içselleştirip bu düşünceyi kök inanca dönüştürür. Bu kişiler kendilerine karşı sevgi, saygı, güven hissederler ve barış halinde olurlar. Bu insanlar çevrelerinde şanslı olarak tanımlansa da esas olay bu kişilerin kök inançları pozitif olmasıdır.

negatif kök inanç

Kendinizi bir şişe olarak düşünün ve bedeninizde dolaşan enerjinizi de şişe içinde su olarak düşünün. Hangi bilgiye inanırsanız inanın bütün bilgilerin hepsi yaşamın siz yaşama ne verirseniz size bunu geri vereceğini söyler. Bunu kendinizde içsel olarak bu şekilde bilirsiniz. Bu durumda şişenin içinde ne varsa bu şişe her zaman yaşamdan bunu alacaktır.

Negatif Kök İnançlara gelirsek tekrar, Dna, anne karnı, bebeklik, çocukluk, ergenlik, gençlik, okul yılları, iş hayatı, toplum, arkadaşlar, komşular, akrabalar, şehir, yaşadığın toplum,coğrafya, ortak bilinç bütün bunların hepsi önce bu süreçte düşünceler, hisler oluşturup sonrada inançlara dönüşür ve en son iyice dibe iner, temelli sağlam bir kök inanç olarak ortaya çıkar. Bu kök inanç negatif içerikteyse yaşamınız kabus, korku filmi olarak ortaya çıkar.

Negatif Kök İnançlarınız şişenizin içinde duruyorsa o su ne kadar berrak olsa da su yine kararır ve rengi bozulur, kokusu değişir… Yaşamınızda olan şey işte budur.

İlişkileriniz problemlidir. Para durumunuz sorunludur. Borç içinde olursunuz. Evlendiğinizde eşinizle sorunlarınız olur. Moraliniz bilmediğiniz bir nedenden dolayı sürekli kötüdür. İçinizde kötü bir his vardır. Olumsuza odaklanırsınız. İş hayatınız sorunludur. Sürekli sorun çıkaran insanlar yaşamınıza dahil olur. İşinizden istifa etmek zorunda kalırsınız yada sizi işten çıkartırlar. Sağlık sorunlarınız vardır. Sigara ,alkol yada madde bağımlılıklarınız vardır. Hayatınızda sürekli bir başarısızlık ortaya çıkar. Şanssız olduğunuzu düşünürsünüz yada size büyü yapıldığını düşünürsünüz. Kısmet kapılarınız kapanmıştır…

Yaşamınızın kabus yada korku filmine dönmesinin nedeni NEGATİF KÖK İNANÇLARINIZ… Güzel haber şudur : Negatif kök inançlar pozitife dönüştürülebilir. Günümüzde bu konuda pek çok uzman çalışmalar yapmaktadır.

Yazan : Fadime Konuk – kendinigelistir.com | Ordu doğumluyum. İstanbul’da yaşıyorum. Arkeoloji ve işletme alanlarında 4 yıllık üniversite mezunuyum. Çeşitli firmalarda muhasebe sorumlusu olarak 20 yıllık çalışma hayatım oldu.2000 yılından beri kişisel gelişim alanında çalışmalar yapmaktayım. Hipnoz uygulayıcısı, bilinçaltı, regresyon, negatif kök inançların pozitife dönüştürülmesi, reiki master, yaşam koçluğu ve öğrenci koçluğu gibi alanlarda çalışmalar yapıyorum. Negatif kök inançların pozitife dönüştürülmesi, yokluk bilincinden varlık bilincine geçiş, para ve bereket konuları özellikle ilgilendiğim alanlardır.

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.