Anasayfa / Kişisel İmaj / Enerji her daim içeriden dışarıya doğru akar!

Enerji her daim içeriden dışarıya doğru akar!

Bu fotoğrafta gördüğünüz güzel kadın dahada güzelleşmek uğruna arka arkaya estetik operasyonlar geçirdi. Kadın dahada güzel olmak için doktorlarından yüzüne silikon istedi, ancak doktorları buna karşı çıkınca koreli güzel kadın çözümü kendi aradı ve Kore’de eski bir model olan ve o günlerine geri dönmek isteyen Hang Mioku bir yolunu bulup yüzüne yemeklik yağı enjekte etti… Sonuç ortada… Miliyet/CNNTürk’ün haberine göre Kore televizyonlarında kısa sürede ülkenin bir numaralı konusu durumuna gelen kadın, ameliyat masraflarını karşılayamayınca ülke genelinde yardım kampanyası başladı. Arka arkaya 10 ameliyat geçiren talihsiz kadının yüzünden silikonlar ve yemeklik yağlar çıkartıldı ancak yüzü eski halini almadı… “Hey yarabbim yaaa” diye diye büyük bir şaşkınlıkla ve bi’ o kadar üzüntüyle izledim bu haberi… İnsanın aklı almıyor ama ne yazık ki bu vaka gerçek.

enerji-iceriye-akar

Sık sık tekrarladığım gibi, enerji her daim içeriden dışarıya doğru akar yani dış güzellik içerideki enerjiden beslenerek dışarıya doğru akarak oluşur… Bizler sadece fiziksel bedenden ibaret değiliz. Dışımızın güzel, bakımlı, alımlı, seksi, yakışıklı olması hedeflenen belli bir noktaya kadar işimizi kolaylaştırabilir ancak asıl sorunun/çözümün iç’erde olduğunun farkında olmak gerek. Fiziksel bedenimiz son derece güzel olsun, eğer fiziksel bedenimizle duygusal, ruhsal, zihinsel bedenlerimiz arasında denge, uyum, ahenk yoksa bizi hiçbir şey mutlu etmez, tatmin etmez, güvensiz, sevilmeye, ilgiye doyamayan, kişilik bozukluğu (örneğin; histronik) kimliğine bürünmüş bir ego ile elele gezen insan boyutuna getirebilir.

İçimizdeki ışığın dışımızı pırıl pırıl aydınlatması dileği ve dostluk duygularımla..

Yazan : Hülya Konar

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.