Anasayfa / Geliştiren Videolar / Gıcırdayan tekerleğin yağlanması gerekir

Gıcırdayan tekerleğin yağlanması gerekir

İnsanlar ihtiyaçları, arzuları, merakları, uzmanlıkları, değer yargıları ve kişilikleri açısından çok farklıdırlar. Ben sizinle benzer kişilik tipine sahip değilsem sizin hoşunuza giden bir iş benim üzerimde farklı hatta ters etki yapabiliyor. Bu yüzden insanların kendi potansiyellerinin farkına varmalarının ve ona uygun işlerde çalışmaları gerektiğini savunanlardanım. Aksi taktirde yapılan işler hayal kırıklıkları, başarısızlıklar ve iç çekişmelerle dolu olabilir. Ki buda bana göre çok büyük bir mutsuzluktur.

Eğer kişi kendi kişisel özelliklerinin, güçlü ve gelişmeye açık zayıf yanlarının farkına varamazsa durumu aşağıdaki videodaki rüzgar’ dan farklı olmaz.

Ve bu durumdaki herkesde rüzgar kadar şanslı olup, kendi kişisel iç gelişimini tamamlayabilmiş, profesyonellikten bahseden ama amatör ruha sahip olan yönetici modelinden uzak, “herkesin aslında çok iyi yapabileceği bir iş vardır” düşüncesiyle hareket etmeyi angarya olarak görmeyecek hizmetkar lider ruhlu bir işverene / yöneticiye rastlamayabilir …

Yazan : Hülye KONAR

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.