Anasayfa / Geliştiren Videolar / Gıcırdayan tekerleğin yağlanması gerekir

Gıcırdayan tekerleğin yağlanması gerekir

İnsanlar ihtiyaçları, arzuları, merakları, uzmanlıkları, değer yargıları ve kişilikleri açısından çok farklıdırlar. Ben sizinle benzer kişilik tipine sahip değilsem sizin hoşunuza giden bir iş benim üzerimde farklı hatta ters etki yapabiliyor. Bu yüzden insanların kendi potansiyellerinin farkına varmalarının ve ona uygun işlerde çalışmaları gerektiğini savunanlardanım. Aksi taktirde yapılan işler hayal kırıklıkları, başarısızlıklar ve iç çekişmelerle dolu olabilir. Ki buda bana göre çok büyük bir mutsuzluktur.

Eğer kişi kendi kişisel özelliklerinin, güçlü ve gelişmeye açık zayıf yanlarının farkına varamazsa durumu aşağıdaki videodaki rüzgar’ dan farklı olmaz.

Ve bu durumdaki herkesde rüzgar kadar şanslı olup, kendi kişisel iç gelişimini tamamlayabilmiş, profesyonellikten bahseden ama amatör ruha sahip olan yönetici modelinden uzak, “herkesin aslında çok iyi yapabileceği bir iş vardır” düşüncesiyle hareket etmeyi angarya olarak görmeyecek hizmetkar lider ruhlu bir işverene / yöneticiye rastlamayabilir …

Yazan : Hülye KONAR

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

4 yorum

  1. çok haklısınız fakat keşke bu imkan bize tanınabilseydi.ben bir öğretmenim,işimi seviyorum ama başka bir meslekte olmak isterdim,ama şartlar işte.şuan itibariyle görünen hiçte hoş değil.hatta sitenizin anasayfasında bir anketiniz var zaten orda sonuçlar zaten gözönünde.herşeye rağmen bence yine de yaptığımız işi sevmeliyiz.hayat böyle daha güel olur bence.teşekürler…

  2. Ben hiçbir zaman yaptığım hiçbir işi sevmedim. okulda mesleki eğitimini aldığım işi de sevmedim; yapmadım da. 2 senedir işsizim. şimdi çok sevdiğim tiyatro ile ilgilenmeye başladım. tüm olumsuzluklara rağmen bunu meslek olarak sürdürmeye niyetim var. bana göre ise insan sevdiği işi yapmalı.

  3. Ya neyi sevdiğini yapmak istediğin mesleğin ne olduğunu bilmiyorsan.. yada değer yarğılarına sahip değilsen..vede 23 yaşında isen..?yani bişeyi sevmek ile para kazanmak farklı şeyler..aslında çoğumuz anne babamızın toplumun değer yargılarını sırtımıza almaya çalışıyoruz buda mutsuz ediyo..rüzgar videosunda en azından kendi değer yargısını sahip çıkıo ne olursa olsun..yalnız kalma pahasına bile..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.