Anasayfa / Motive Olmak / Bir de bunlar var! / Gillette’den “kişisel gelişim” nesnesi!

Gillette’den “kişisel gelişim” nesnesi!

Girdiğim iş mülakatlarının birinde –uzun zaman önce- başarıyı sormuşlardı. O gün şunu demiştim (Bugün de aynı kanaatteyim) :

Bir hedef koyup, onu yakaladığınızda geldiğiniz yeri beğenmemek!

İşte geldiği yeri beğenmeyen ve önüne her zaman yeni bir hedef koyan bir site olarak aldığımız son –önemli!- tebriklerden biri de Gillette’den geldi.


”Tebrikler! En iyi 150 bloggerdan biri seçildiniz!”

ön yazısıyla birlikte “Fenomen Blogger” Projesi” kapsamında Gillette Fusion Power Phenom tıraş takımını gönderdiler. Ricaları kullandıktan sonra nasıl bir ürün olduğunu artısı ve eksisiyle dillendirmemizdi.

Gillette zaten “yenilik”çi yönüyle yakından tanıdığımız bir firma. Dünyada en çok taklit edilen firmalardan birini olduğu biliyorum. 1901’de King Camp Gillette’in ABD’de ilk iki taraflı tıraş bıçağını keşfinden sonra yaşanan gelişim ve liderlik hala korunuyor ve başarılı bir şekilde sürdürülüyor. Yıllardır başarıdan, değişimden ve gelişimden bahsetmiş biri olarak ; gelişimi yakalayıp tıraşta değişime damgasını  vurduğu için Gillette’ye teşekkür ediyorum.

Ürünün kendisine gelince; bir gelişimci gözüyle bu üründe gözüme çarpan en önemli özellik enerjisinin kendisinde olması (bir adet pil). Bu mantığı seviyorum. Tahminime göre bu makine, kendi kendine  bir şeyler yapabileceği özgüvenine sahip olmalı. Ayrıca dik duruşu da takdire şayan. Kullandıktan sonra hemen sitesini ziyaret ettim orada bile yatay resmini göremedim. Demek ki vücut dili tekniklerini de iyi kullanan bir nesne kendisi.  Ayrıca takım çalışmasına yatkınlığı da takdir edilesi. 5 tane ayrı jilet ahenkli bir şekilde yüzünüzde hiç tahriş yapmadan en güzel takım çalışması örneğini sergiliyor. Bu makinede hoşlandığım diğer bir özellik ise “yabancı dil” bilmesi. Gerçekten cildin dilinden iyi anlıyor. Ürünün tasarımına bakınca gelişim için seyahatlere kolayca çıkabileceğini tahmin ediyorum. Ergonomik ve kolay taşınabilir bir yanı var klasik tıraş makinelerine göre.  Değişim mi? Onu sormaya bile gerek yok. Değişim bu ürünün ruhunda var. İstediğiniz zaman değiştirin. İster kafa yapısını (jilet başlığı), ister kalbini (pil).

Demek istediğim şu ; KendiniGelistir.Com “kişisel gelişim”in anahtarı ise Gillette Fusion Power Phenom da “kişisel gelişim”in nesnesi…

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.