Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim forumu misyonu taşıyan kendinigelistir.com sitesi Özgür Şahin tarafından hayata geçirilip, geliştirilmektedir. © 2024. Tüm hakları saklıdır.

  1. Anasayfa
  2. Geliştiren Videolar
  3. Hayatınızda bir gün bile kadın olmanın ne demek olduğunu düşündünüz mü?

Hayatınızda bir gün bile kadın olmanın ne demek olduğunu düşündünüz mü?

Özgür ŞAHİN Özgür ŞAHİN -

- 3 dk okuma süresi
8 17
bir-gun-bile-kadin-olmak

Kadin OlmakHayatınızde bir gün bile kadın olmanın ne demek olduğunu düşündünüz mü?
En azından bugün düşünün?

FIKRALARDA bile yoktur, yarim hamile olmak. Ama hayatta var. Bu devirde kadin olmak, yari hamile olmak gibi bir sey. Ayni anda hem hamile olmak, hem olmamak, hem de olmak-olmamak gibi yani…

Hem seksi ve erkeksi savasci Zeyna, hem de giyinip suslenip Ken’i bekleyen Barbie Bebek olmak.

Hem erkeklerle, ayni okullarda esit sartlarda okumak. Hatta daha iyi olmak. Hem de ise girebilmek icin patronlara 30’una kadar evlenmeme, cocuk yapmama sozu vermek. Her sabah cocuklarinin anasi,sevdiginin kadini olarak uyanmak. Tum isi icgudulerinle aynada hos birini gorene kadar cabalamak. Ve ardindan ekmegin pesine dusmek. Erkek gibi calismak. Isinde mantikli.

Disarda duygusal olmak.Isinde atik, yirtici, tuttugunu koparan.Evinde narin, hassas, sefkatli olmak.

Guzellik bir yere kadar deyip.O bir yere bir turlu varamamak. Hic bitmeyen guzel, bakimli, ince, genc kalabilme cabalari vermek. Kozmetiklere,estetik mudahalelere servet yatirmak. Nice okullar, universiteler okumak. Masterlar, doktoralar yapmak. Ama hayatin anlamini ille de bir erkekte bulmak.

Hem saygideger es, muhtesem ev sahibi,basarili is kadini.Hem de ırospu olmak.

Cok ciddi toplantilar, buyuk pazarliklar yapmak.Bunlari yaparken giydigin ciddi pantolon takimlarin altina seksi jartiyer giymeyi unutmamak. Ah seni becermek icin ne taklalar atan bu adamlarin, senin namusunu korumak icin seferber olup kurallar koymasina gulmek.

Bu devirde kadin olmak. Ardi ardina degisimler gecirmek. Bitmek tukenmek bilmeyen sizofreniler yasamak.

Bu devirde kadin olmak. Dedim ya.. Yari hamile olmak gibi birsey. Ayni anda hem hamile olmak, hem olmamak, hem de olmak-olmamak gibi….

 

 

  
Dünyada her üç kadından biri şiddete maruz kalıyor!
Peki suçlu kim?
Biz, sadece bir ayna koyduk karşınıza.
Düşünün diye…

Video Kaynak : Ecobella
Yazı Kaynak : Can DÜNDAR
Gönderen : Buket
Derleme : kendinigelistir.com

 

Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

İlgili Yazılar