Anasayfa / Başarı Yazıları / İnovatif, Bütün ve Sahici Olmanın Yolları

İnovatif, Bütün ve Sahici Olmanın Yolları

Beceriyi tanımlamak gerekirse bir anlamda “istediğiniz hayata ulaşabilmek” olarak da tanımlanabilir. Müzikte, yazı yazmakta, dans etmekte veya herhangi bir sporda olabileceği gibi, her daim istediğiniz alan üzerinde çalışarak, deneyerek daha iyi olabilirsiniz. Üç büyük fikirle işe başlayın: İnovatif olun, sahici olun ve bütün olun. Her birine ulaşmak için ihtiyacınız olan becerileri kavrayın. Sonra da onları liderlik repertuarınızın bir parçası haline getirebilmek adına eğlenceli ve verimli bir iş çıkarmak için kendinizi adayın.

Sahici olun. Neyin önemli olduğunu bilin. Sürekli değer yaratın. Değerlerle uyumlu hareket edin. Değerleri hikayelerle birlikte aktarın. Bırakacağınız mirası gözünüzde canlandırın. Güvenilir olun.

Bütün olun. Beklentilerinizi açıklayın. Başkalarına yardım edin. Destekleyici ağlar kurun. Tüm kaynaklarınızı kullanın. Sınırlarınızı akıllıca yönetin. Uzak uçları yakınlaştırmaya çalışın.

İnovatif olun. Sonuçlara odaklanın. Yaşam alanlarınız arasındaki çatışmaları çözün. Statükoya meydan okuyun. İşleri yürütmenin yeni yollarını bulun. Değişime cesur bir şekilde kucak açın. Etrafınızda yenilikçi kültürler yaratın.

Kaynak : HarwardBusinessReview

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.