Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim forumu misyonu taşıyan kendinigelistir.com sitesi Özgür Şahin tarafından hayata geçirilip, geliştirilmektedir. © 2024. Tüm hakları saklıdır.

  1. Anasayfa
  2. Site Tanıtımı
  3. Kişisel Gelişimde İngilizce Öğrenmenin Faydaları

Kişisel Gelişimde İngilizce Öğrenmenin Faydaları

Özgür ŞAHİN Özgür ŞAHİN -

- 4 dk okuma süresi
97 1
konusarakogren

İngilizce batı toplumların Cermen dillerine ait olan kökleri İngiltere’ye ait olan bir dildir. Başlangıçta tek bir toplum tarafından kullanılırken zamanla Amerika Birleşik devletleri, Avustralya, Birleşik Krallık, İrlanda, Kanada ve Zelanda’da yaşayan pek çok insanın anadili haline gelmiştir. Günümüze baktığımızda ise pek çok toplumun iletişim kurmasını sağlayan bir dil olarak karşımıza çıkmaktadır. İngilizce Öğrenme sanıldığı kadar zor ya da zahmetli bir iş değildir. İşi güç hale getirmek kişilerin elindedir. Birşeyi öğrenmek için öncelikle istemek gerekir. İstemek öğrenmeyi ve başarıyı beraberinde getirecektir. Günümüzde gelişen dünyaya ayak uydurmak adına kendi anadili dışında insanların farklı dillerde öğrenmeleri gerekir. Öğrenilmesi gereken dillerin başında İngilizce gelmektedir. Çocuk yaşlarda eğitimi alınarak öğrenilmeye başlanan dil yılla sonrasında iş ve özel yaşantınızda sizlere büyük yardımı olacaktır. Son zamanlarda en çok kullanılan öğrenme yöntemlerinden biri olan online eğitim kişilere büyük kolaylık ve avantaj sağlamaktadır. Özellikle kişilerin hiçbir kursa girmelerine gerek kalmadan evlerinde kendi konforlarını yaratarak sıkılmadan zevk alarak ders almaları mümkündür. Yıllar ilerledikçe insanlar öğrenci olma konusunda pek hoşnut olmazlar özellikle yoğun bir iş hayatına sahiplerse derslere geç kalma, kafa yoğunluğundan dolayı istedikleri verimi alamama gibi pek çok sorunla karşılaşabilirler. Ama bu sıkıntılı durum artık çok geride kaldı. İstenilen gün ve saatlerde kendi programınızı belirleyerek kolayca İngilizce öğrenebilirsiniz.

İngilizce öğrenip geliştirebileceğiniz bir site olan konuşarak öğren sizlere büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Siteden yapacağınız üyelik sayesinde kolay ve zevkli dersler sizleri beklemektedir. Dersi temelden alacak olan öğrenciler için öncelik en çok kullanılan kelimeleri öğrenmekten geçmektedir. Bunları ilk başta öğrenmeniz sizlere büyük fayda sağlayacaktır. Siteden http://www.konusarakogren.com/blog/en-cok-kullanilan-ingilizce-kelimeler-ve-anlamlari/ ‘linke giriş sağladığınızda karşınıza çıkan kelime cümleler günlük yaşamda en çok kullanılanlar olduğu için sizlere büyük bir kolaylık sağlayacaktır.

Bu kelimelerden örnekler vermek gerekirse öncelik olarak karşılama kelimelerine baktığımız da; Hello- merhaba demek, good morning- Günaydın, good afternon- Tünaydın, have a nice day- İyi günler, good evening- İyi akşamlar, good night- İyi geceler anlamına gelmektedir. Bunun yanı sıra Have ara you- nasılsınız, yes- evet, no- hayır, Mrs- Bayan, Mr- bay, please- lütfen, excume me- affedersiniz, I’m hungry- acıktım, I’m thirsty- susadım, I’m lost- kayboldum, help- imdat, okey- tamam, Welcome- hoş geldiniz, Good Bye- Güle güle, see you later- yine görüşürüz, today- bugün, yesterday- dün, I understand- anlıyorum, I know- biliyorum, Help me- bana yardım edin, what is your name?- adınız ne?, wher are you from- nerelisiniz?, nice to meet you- tanıştığımıza memnun oldum, Can I help you?- nasıl yardımcı olabilirim gibi kelimeler ve cümleler sıkılıkla kullanılmaktadır. Daha sayılabilecek pek çok kelime bulunduğunu da unutmamak gerekir. Temel kelimeleri bunlar olarak kabul edebiliriz ama İngilizce de oldukça geniş sözcük haznesine sahip bir dildir.

Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

İlgili Yazılar