Anasayfa / Başarı Öyküleri / Kollar yok, ayaklar yok, sorun yok!

Kollar yok, ayaklar yok, sorun yok!

Avustralyalı Nick Vujicic şimdi 26 yaşında ve bir yaşam gurusu. Dünyanın dört bir yanını dolaşıp “moral konferansları” veriyor. Yüzlerce insan onu dinlemek için bu konferanslara akın ediyor.

Doğuştan böyle… Ne kolları, ne de bacakları var. Sadece iki parmağı olan sağ ayağı var. 
Hayata böyle bir dezavantajla başlamış ama bunu avantaja çevirmeyi başarmış. Şimdi her şeye sahip ama mutsuz insanlar bile onu dinleyerek moral buluyor.

Resim

 

 Avustralyalı Nick Vujicic şimdi 26 yaşında ve bir yaşam gurusu. Dünyanın dört bir yanını dolaşıp “moral konferansları” veriyor. Yüzlerce insan onu dinlemek için bu konferanslara akın ediyor.

“Hayatın Daha Büyük Amacı” adlı DVD´si ise satış rekorları kırıyor.

resim2

“Kollar Yok, Ayaklar Yok, Sorun Yok” adlı kitabını yayına hazırladı ve yayınevi şimdiden best-seller olacağını açıkladı.

Tetra-amelia adlı bir sorun nedeniyla dünyaya böyle gelen Nick Vujicic, büyük zorluklar yaşadı. Okulda alay konusu oldu. Öyle ki, henüz 8 yaşındayken intiharı denedi. Ama 12 yaşında, dünyayı daha iyi anlamaya başladıkça, aslında herkesin bir sorunu olduğunu kavradı. Dahası üniversite bitirdi ve iyi bir finans planlama uzmanı oldu.

Henüz çocuk yaşta, başkaları için umut olabileceğini anlayan Nick Vujicic, “Hayatın her şeye rağmen yaşanmaya değer” olduğunu etrafındakilere anlatmaya başladı. O kadar başarılı oldu ki, sayesinde pek çok insan hayata yeniden bağlanmayı başardı.

Bugün Nick Vujicic´in, dünyanın dört bir yanından binlerce hayranı var.

Hürriyet

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

15 yorum

 1. Gerçekten Çok anomali bir durum , intihar edilesi bir durum ama Nick’e helal olsun diyorum hayata 4 elle sarılmış bizki herşeyimiz tamken nasıl böyle karamsar oluyoruz ibrettir bu.

 2. gercekten tebrikler… ya kendimden utandım, baksana kollarımız ve bacaklarımız oldugu halde bazen hayata isyankar olarak bakıyoruz ve şükür etmiyoruz. ve gerçekten nick vujicic e hayran kaldım bunu söyleyebilirim…

 3. Biz de şunu yaptık bunu yaptık diye övünelim.. Ne demişler “inanç görmediklerine inanmaktır”. bu inancın ödülü ise; inandıklarını görmektir.. Bir çok şeye adım atmamız ve kendimizi yenilememiz için gerekli bir paylaşım, teşekkürler.

 4. vujicici tebrik ediyorum biz insanlar en ufak bı sorunda pes ederken vujicici hayata dört elle sarılmayı basarmiş bence hayat ınsanı yormuyor, insanlar cabuk pes edıyor. bizim elımız ayagımız var ama hıc bırsey yapmiyoruz. vujıcıcı gonulden tebrık edıorum ve hayatı boyunca basarısının devamını dılıyorum. hayat herseye ragmen yasamaya deger ……..

 5. Tek soyleyecegim, gercekten takdir edilmesi ve ornek alinmasi gerekiyor.

 6. ilk önce kolları yok, bacakları yok, yaaa yazık adamcağız deriz. Sonra kendimizden utanırız. Bu şartlarda nick Vujicic mutlu olmayı başarıyor bu halimizle biz başaramıyoruz diye… Burda ibretlik bir durum var. “Mutlu olmak için gereken,bir şeylere sahip olmak değil, sahip olduklarından haz alacak bir ruha sahip olmak gerekir”. Şartlar ne olursa olsun kendimizi, çevremizi, hayatı artı ve eksileriyle kabul etmeliyiz. Bu eksi gördüğümüz şeyleri yok etmek veya az seviyeye indirmek elimizde değilse olduğu gibi kabullenmeliyiz.

 7. vujicic tam bir hayata bağlanma sebebi inanç kaynağı , bizler ki elimizde nice imkanlar varken şükretmeyi bilmiyoruz o ise kendi hayatını sürdüre bilme cabası verecekken insanlık için çalışıyo. gerçekten takdire şayan bir insan.

 8. gercekten guzel, bu benım odevım ama ben de okuyunca adama helal olsun dıyorum…

 9. Şartlar ne kadar zor olursa olsun , pes etmediği için onunla gurur duyuyorum.Okudum çok güzel yaşam öyküsü adama helal olsun diyorum.

 10. gercçekten kutluyorum başarısını…..

 11. helal olsun adama tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum

 12. nick vujicici helal olsun tebrikler sana ilham alınacak harika insan…

 13. Biz de şunu yaptık bunu yaptık diye övünelim şükrü azmi başarısı takdire şayan…

 14. Bazen her şeyin tam olması bir çok şeyin eksik olması demek..

 15. çok gizli bir NiCK

  valla çok etkilendik

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.