Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim forumu misyonu taşıyan kendinigelistir.com sitesi Özgür Şahin tarafından hayata geçirilip, geliştirilmektedir. © 2024. Tüm hakları saklıdır.

  1. Anasayfa
  2. İnsan İlişkileri
  3. Lafım hem hemcinslerime, hem de beylere..

Lafım hem hemcinslerime, hem de beylere..

Özgür ŞAHİN Özgür ŞAHİN -

- 3 dk okuma süresi
85 2
sorunlu-iliskiler

Anlayamıyorum, anlayamayacağım da..

5 yıl birliktelikten sonra bir insanın her şeyi tek kalemde silip, arkasına dahi bakmamasını anlayamayacağım. E neydi bu o zaman? İnsanların yılları bu kadar mı değersiz? Peki ya vefa? Kadını, erkeği yok bu işin.

Lafım hem hemcinslerime, hem de beylere;

İNSAN HAYATI ve ZAMANI SAVRULUNACAK KADAR DEĞERSİZ ve UCUZ DEĞİL!

Onca yılın ardından ya sahip çıkacaksın ya da o işi onca yılı vermeden kesip atacaksın. Aklın varsa ilişkide ki gidişatı da olurunu olmazını da analiz etme yeteneğin de vardır.

sorunlu-iliskiler

Hem cinslerime lafım; aramızda öyle vicdansızlar var ki onca yıl flört et, adam evlenme teklifi etsin “ben emim değilim” deyip sıyrıl. Üzrine de binbir kılıf. Onca yıl aklın neredeydi hatun? Bu vicdansızlık değilde nedir??? Karşındakinin duyguları, hayalleri bu kadar mı önemsiz? Bu nasıl bir bencillik nasıl bir vicdansızlık.

O erkek, ” vur abalıya, mustahak, kullan kullan at ” gibi mantıkları kabul etmiyorum. Bu mantık sadece bencilliklerinizi, egolarınızı tatmin etmek başka da bir açıklaması yok. Onlarda insan, onlarında duyguları var hatırlatayım. Kadın olmak çok kutsaldır ama bu sıfata sığınarak birilerinin canını yakmakta insalığa aykırıdır.

Beylere de bir iki çift lafım var; yukarıdakiler sizin içinde geçerli olup ne istediğinizi bilip çıkın yola. Geçici – anlık heveslerinizi tatmin etmek ya da ihtiyaç kılıfları adı altında “yedekte dursun” mantığıyla kimsenin ne zamanını çalın ne de duygularını.

Kıza yüzüğü al, tak parmağına sonra “ben sıkıldım” deyip bırak başkasıyla ol.

Yok artık demeyin, bunlar ve nicesi gerçek.

İlişkinin bencil duygularımızı, egolarımızı tatmin etmek olmadığını anladığımızda “aşk” eski masumiyetini geri kazanacak.

Bu yazdıklarımdan çıkarılması gereken bir şey varsa;

BİR İNSAN NE İSTEDİĞİNİ ya da NE İSTEMEDİĞİNİ BİLECEK!

Sevgilerimle.

Yazan : Ayça Akın

Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

İlgili Yazılar