Anasayfa / Sizden Gelenler / Mutlu bir yaşam için zaman yönetimi ツ

Mutlu bir yaşam için zaman yönetimi ツ

Yaşam üzerinde yürüdüğünüz uzun bir çizgiden ibarettir, bu çizgi bölümlere ayrılmıştır dün- bugün-yarın işte insan ömrü bu üç kelimenin uzunluğu kadardır. Bu üç kelime tıpkı banka hesabı gibidir bugün içinde yapılanlar yarın olan geleceğinize yatırımlardır, yarınların mimarı ise dünlerdir, bütün yaşamınız ve sermayeniz bu üç kelimede gizlidir bunun için yaşamınızı ipotek ettirmeyin zamanımızı etkili yönetin. Zamanına yatırım yapan insanlar uzun vadede güzel kazançlar elde etmekte ve doyuma ulaşmaktadırlar.

Gelecek bir kumbara gibidir kumbaranın içi ne kadar çok ve değerli bir şekilde dolarsa açıldığında da getirisi büyük olur iste zaman da öyle zamanımızı ne kadar değerli geçirir ve doldurursanız o denli başarılı olursunuz. İşte burada sizi hayallerinize götürecek tutkularınızı yaşatacak gemi kumbaranızdır.

Bilgi cağını yaşadığınız bu zamanlarda zaman yönetimi başarı ve başarısızlıkta önemli bir kıstastır bu yüzden zafer çıtasına ulaşmak için zamanınızı güzel kullanmak gerekir. Başarılı insanlar ile başarısız insanlar arasındaki fark zamanlarını nasıl planladıklarına bağlıdır. Nasıl “iyi bir hazırlık” kaliteli gelişimin habercisiyse zamanı planlamak da hedeflerinize giderken sizi doyuma ulaştırır ve enerji kaybınızı engeller buda doğrudan yürüdüğünüz yolda size destek verir ve başarınıza katkı sağlar.

zaman yönetimi

Başarının farklı yolları vardır insanlar bu yolları geçmişten bugüne kadar kazandığı deneyimler sonucu oluşan dünya modeline göre yürür ve kendine zirvede yer yapar ama insanlar hangi yoldan giderlerse gitsinler plan yapmak zorundadırlar bunun için işi zamanlarını dizayn ederek başlarlar tabi bu yolda sorunlar insanların peşini bırakmaz çünkü sorunlarla dolu bir dünyada yaşamaktasınız kaynaklar azalırken, yarışa giren insan sayısı artmakta, alanlar daralmakta, her yeni gün maratona yeni kişiler eklenmekte, her geçen gün koşullar değişmekte ve artık en kaliteli zirvede.

Hayat bir yarış ise iyi kavramı yetmemektedir eğer ulaşmak istediğiniz yere varmak için ve hedeflerinizin doruğuna çıkmak için iyi kavramı yetmemekte mükemmel olmanız gerekmektedir. Mükemmeli oluştururken zamanınızı mükemmel şekilde yöneterek işe başlamalısınız.

Unutmayın!

Mutlu ve kaliteli bir yaşam için zamanınızı yönetin.

Eğer Hayat Bir Yarış ise Yarışta Sadece ve Sadece ZAMANINIZ Eşit…

Yazan : Tahir Aslan / kendinigelistir.com

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.