Anasayfa / Motive Olmak / Bir de bunlar var! / // Ne ders ama…

// Ne ders ama…

Seher, nişanlısına sahte ve ucuz bir Rolex saat almıştı. Fakat saatçiden değiştirilmek üzere getirilmiş; saatçi de bitmeye yüz tutmuş bir pil takmasını istemişti. Nişanlısının doğum gününde sabah erken saatlerde bu saati hediye etti. Fakat daha öğlen olmadan saat durmuştu. Delikanlı, nişanlısının on binlerce dolarlık saat almayacağını tahmin ettiği için sahte ve kalitesiz olduğunu anladı. Öğleden sonra bir saatçiye gitti. Pilini kontrol ettirecekti ya da tamir edilecek bir şey olup olmadığını öğrenecekti. Saatçi kapağı açınca içinden bir not kağıdı çıktı. Not kağıdını delikanlıya uzattı. Fatih notu okudu: ?Sahtelikler ve yalanlar insanın canını nasıl sıkıyor değil mi? Belki de atıp kurtulmak istedin bu sahte saatten. Umarım yeni yaşında yaşamımıza girecek tüm sahteliklerden, yalanlardan kurtuluruz.? Fatih?in gözünden iki damla yaş süzüldü. Saatçi ?Ne oldu beyefendi? Oturun, isterseniz?? dedi. ?Ne oldu? Paylaşmak ister misiniz?? diye sordu. Fatih biraz duralayarak ?Şey? Ben nişanlıyım. Ama geçenlerde başka birisiyle flört etmeyi düşündüm. Nişanlıma bir erkek arkadaşımla yemeğe çıkacağımı söyledim ve flört etmeye karar verdiğim kızla yemeğe gittim. Nişanlım da oraya bir kız arkadaşıyla yemeğe geldi. Beni hiç bozmadı ve bu konuyu bir daha hiç açmadı. Ben ucuz atlattım derken, bugün doğum günüm dolayısıyla bu sahte Rolex?i hediye etti. İçinden de bu not çıktı. “Ne intikam? Ne ders ama?”

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.
blank blank blank blank blank

16 yorum

 1. blank

  Seher hanım büyük bir erdem olan ve nadiren bulunan sabrın sadakatin ahlakın aklın resmini çizmiş, yüreğinize sağlık.beyefendi de bu dersi ömrünce unutamaz

 2. blank

  beni çok etkiledi.hayatımızda o kadar sahtelikler ve yalanlarla yaşıyoruz ki umarım gerçegi gören insanlar arasında oluruz. unutmayın sizi kullananlarla sizi sevenleri iyi ayırt edin çünkü aradaki çizgi çok incedir.

 3. blank

  Güzel bir olay,ders çıkarılması gereken bir olay.Bunun için birlikte olacağınız insanı iyi seçmeniz gerekiyor.Belki konuyla bi alakası yok ama insan sadece duygusal anlamda birşeyler hissettiği insanla birlikte olabilir.Bu o insanın duygusal olduğunu gösterir.

 4. blank

  ben seher hanımın yerinde olsam bu adamı hemen terk ederdim bir erkek olarak böyle adamlar yüzünden diğer bayanların da bize güveni kalmıyor

 5. blank

  Erol bey, bence siz yazının ana temasını anlayamamış, oradaki erdemi fark edememişsiniz. Zaten sitenin amacı da bu tip davranışların doğru şekilde işlevsellik kazanması değil mi?

  Teşekkürler.

 6. blank

  Emre, gerekli mesajı Erol Beye verdiğiniz için teşekkür ediyoruz. Zaten insanlarımızın çoğu Erol Beyin davranışını sergilediği için bu örneklemeyi vermiştik. Kazanmak zordur. Ancak kaybetmek anlıktır. Biz ?kazanımların? tarafındayız.

  Teşekkürler.

 7. blank

  çok güzel ve örnek alıncak bi yazı gerçekten hayatımızda o kadar çok yalan varki artık kimin yalan söyleyip kimin doğru söylediğini ayırt edemiyoruz…

 8. blank

  Seher hanıma tebriklermi gonderiyom.Çok guzel bi ders vermiş.Okudum gercekten etkılenmemek munkun değil.Seher hanıma hayatında mutluluklar dılerım.

 9. blank

  kesinlikle mükemmelsin seher tebrik ediyorum seni.

 10. blank

  Ne buluş ama ya…
  İlgi çekici.

 11. blank

  Ya bence iyi ders vermiş. Seher hanım bir daha bence aynı hareketi yapmaz diye düşünüyorum.

  Gerçekten tebrik ediyorum seni.
  Bir ömür boyu mutlu olursunuz…

 12. blank

  Anlamak isterdim ama anlayamıyorum erdem ihanetini bile bile gözlerine bakabilmek ve hala hayatında olmasına izin vermek mi ?!

 13. blank

  Biraz daha türk filmi edasında olmasa çok daha etkileyici olabilirdi.aynı yerde buluşmak biraz garip geldi.

 14. blank

  Bencede gül..
  sana katılıyorum!
  erdem ihanetini bile bile hayatında kalmasına izin vermek mi??
  güzel ders vermis
  sonrasında cekip gitmesi gerekir..

 15. blank

  Iyi ders vermiş ama ihaneti kabul edip o insanla yaşamak bence saçma herkez hükmedemeyebilirim…

 16. blank

  Bir şehir efsanesi daha…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.