Anasayfa / manşet / Ne zaman uçmak ister insan?

Ne zaman uçmak ister insan?

Ne gerekiyor diyorum içimden, uçmak için ne lazım bize? Hamur kızartması gibi mi hayat, arkanı dönersen kararır mı ansızın… Çuvala sığdırır gibi tıkıştırdığımız anılarımızdan hangileri ütü istemez bugün? Açmaya yüreğimiz var mı bayatlamış hayallerin ağzını, yoksa her birinin küflenmesi işine mi gelmiş sinmiş cesaretimizin? Kanatlar nerede diyorum içimden, insan uçabilir mi gerçekten? Zifiri bir aşkın kuyusunda mı çeker gökyüzü kendine?

Çok mu ıssızdır en tepedeki düşlerimiz,

Yoksa yürümek zor geldiğinde mi dokunmak isteriz bulutlara…

ne zaman uçmak ister insan

Ne zaman uçmak ister insan?

Vitesi bozuk isyanlarımız durmak bilmeyince mi, yoksa kalabalık korkulardan koşmaya yer kalmayınca mı? Ayazda kalmak gibi mi hayat, bir kapıyı kapamak mı lazım diğerini açmadan… Yoksa üşümek mi gerekir serinletmek için kızgınlığımızı?

Kim diyorum içimden, kim uçurur insanı?

Hayat mı hayal mi? Aşk mı yoksa ağlamak mı? Zaman mı yoksa kuşlar mı? Belki tutturmasak dibini “an”larımızın, hayatın tadına varırız, olamaz mı?

Yazan : Tuğçe Güçnar Kengil | E-Koc, kendinigelistir.com

Hakkında Tuğçe GÜÇNAR KENGİL

Uludağ Üniversitesi Sosyoloji Bölümünü tamamladıktan sonra kariyerimde İşe Alım ve Kariyer Yönetimi alanına yöneldim. İnsanlarda hem işe alım süreçlerinde hem kariyer gelişim serüvenlerinde gördüğüm içsel sorgulama ve sürekli arayış halleri beni koçluk alanına yöneltti. Para kazanırken de mutlu olunabilmeli diye düşünürken kendimi Sola Unitas Akademi’de buldum. Koçluk eğitimlerine başlayarak Yaşam, Öğrenci ve İlişki Koçluğu alanlarındaki eğitim ve çalışmalarıma halen devam etmekteyim. “Sen değiş dünya değişsin” inancıyla oluşturduğum blog sayfamda insana dair yazılarımı paylaşmanın yanı sıra henüz basılmamış bir kitabım ve tasarı aşamasında yazılmayı bekleyen 2. kitabımın heyecanıyla yaşamaya devam ediyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.