Anasayfa / Motive Olmak / Oyunun amacı zaten olduğum şeyi bulmakmış…

Oyunun amacı zaten olduğum şeyi bulmakmış…

İçinde yaşadığımız tüm bu sistem, bizim güçsüz olduğumuzu zayıf olduğumuzu, toplumun kötü olduğunu, suç içinde yüzdüğünü dayatır durur. Hepsi büyük bir yalan. Biz güçlüyüz, güzeliz, harikuladeyiz. Gerçekte kim olduğumuzu ve nereye gittiğimizi anlamamamız için hiçbir neden yok. Sıradan bir birey güçlü olamaz diye birşey yok. Bizler inanılmaz güçlü varlıklarız. Düşünüyorum da, hayatımın 30 yılını geride bıraktım, bu 30 yıl boyunca hep birşeyler olmaya çalıştım. Birşeyleri iyi yapmak istedim, teniste iyi olmak istedim ve okulda ve notlarımda.

Ve hayata hep şöyle bir perspektiften baktım: Şu halimle yeterli değilim ama, eğer şu işte iyi olabilirsem…

Şimdi farkettim ki bu oyunu yanlış anlamışım. Çünkü oyunun amacı zaten olduğum şeyi bulmakmış.”

“Bizlere kültürümüzde, bireysel farklılıların karşısında durmayı öğrettiler hep. Bir insana bakıyoruz ve ona hemenbir yafta yapıştırıyoruz. Neşeli, aptal, yaşlı, genç, zengin, fakir…

Ve bu ayrımı yaptıktan sonra, onları kategorilere ayırıyoruz ve o şekilde davranıyoruz.

Ve sonra baktığımızda sadece, ayırdığımız şekilde duran bizden ayrı birçok insan görüyoruz.

Gerçeği anlamanın en dramatik yönlerinden biri de başka bir insanla birşeyler paylaşmak ve ansızın ortak yönlerinizin olduğunu görmek, sizden farklı olmadığını anlamaktır.

Anlamamız gereken gerçek; senin içindeki cevher de, benim içimdeki cevher de aynı, tek. Anlamamız gereken, bir başkası yok. Aslında herkes tek.

Ben Richard Albert olarak doğmadım, ben sadece bir insan olarak doğdum. Ve bütün bu, “ben kimim?” , “iyi miyim kötü müyüm?” “başarabilir miyim? başaramaz mıyım?” safhasını sonradan öğrendim.

Hepsi bu yolculuk boyunca öğrenildi.

Sevginin gücü, güce olan sevgiyi yendiğinde, dünya barışı tanıyacak. ”

“Ne ırkçılık, ne cinsel ve dinsel istismar ne de aşırı milliyetçi hareket eskisi gibi işlememye başladı. Dünyayı tek bir organizma olarak gören yeni bir bilinç gelişti ve bu bilinç farketti ki, savaş içindeki bir organizma kendini yok eder.”

İki kol arasındaki bosluk

“Bill Hicks eskiden şovlarını şöyle bitirirdi:

Hayat; lunaparkta bir gezinti gibidir. ve gezintiye başladığında onun gerçek olduğunu düşünürsün, çünkü zihinlerimiz bu kadar güçlüdür. Gezinti bir yukarı, bir aşağı devam eder, döner, döner… Seni heyecanlandırır, ürpertir ve parlak renklerle doludur. Ve bir süre çok gürültülü ve çok eğlenceli olur.

Bu gezintide uzun süre kalanlar sorular sormaya başlarlar:
Bu gerçek mi? Yoksa sadece bir gezinti mi?

Ve aradan cevabı hatırlayan insanlar geriye dönüp şöyle derler:

Hey, merak etme, korkma sakın. Çünkü bu sadece bir gezinti. ve biz bu insanları öldürdük.
Susun! Susturun şunu.  Ben bu gezintiye çok yatırım yaptım! Şu çatılmış kaşlarıma bakın. Şu büyük banka hesabıma bakın. Bu gerçek olmalı. (bunlar gerçek olmalı)

Bu sadece bir gezinti. Ama bunu bize anlatmaya çalışan bütün iyi adamları öldürdük. Hiç farkettiniz mi bunu? Ve şeytanın fitne tohumları ekmesine izin verdik.

Ama önemli değil, çünkü bu sadece bir gezinti.

Ve bunu istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Bu sadece seçim meselesi.

Şimdi seçim yapın…

Korku ve sevgi arasında!

Zeitgeist
Konuşmacılar :
Tim Galloway, Richard Albert, Carl Sagan, David Icke

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.