Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim forumu misyonu taşıyan kendinigelistir.com sitesi Özgür Şahin tarafından hayata geçirilip, geliştirilmektedir. © 2024. Tüm hakları saklıdır.

  1. Anasayfa
  2. Motive Olmak
  3. Satrançta skor tutulmaz, tıpkı hayat gibi!

Satrançta skor tutulmaz, tıpkı hayat gibi!

Özgür ŞAHİN Özgür ŞAHİN -

- 1 dk okuma süresi
10 4

Satranç hayat gibidir” demişti babası.
“Her parçanın kendi işlevi vardır. Bazıları zayıftır, bazıları ise güçlü. Bazıları oyunun başında işine yarar, bazılarıysa sonunda ama kazanmak için hepsini kullanmak zorundasın. Aynen hayatta olduğu gibi, satrançta da skor tutulmaz. On parçanı kaybedip yine de kazanabilirsin oyunu.”  “Yani bu geleceği tahmin etmek gibi bir şey mi?” diye sordu Caine.
“Tahmin etmek imkansızdır.  Ama şimdiki zamanı çok iyi bilirsen geleceği kontrol edebilirsin.”  (Adam FAWER / Olasılıksız / Sayfa 54 – 55)

Yani birçok parçanı kaybedip, yine de kazanabilirsin oyunu.  Bırakmamak, yılmamak, doğru oynamak, yanlış da oynasan bir sonraki hamlede toparlamayı becerebilmek lazım…

Sevgiyle kalın…

Yazan : Özgür ŞAHİN – kendinigelistir.com

Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

İlgili Yazılar