Anasayfa / Beyin Gücü / Süper bir beyin için ne yapmalı?

Süper bir beyin için ne yapmalı?

Beslenme ile beyin fonksiyonları arasında ciddi bir bağ var. Okulların açılmasına kısa bir süre kala uzmanlar beynin öğrenme ve hafıza fonksiyonlarını güçlendirmek için sağlıklı beslenmenin önemine bir kez daha dikkat çekti. Ünlü beslenme uzmanı Amanda Ursell, okulların açılması yaklaşırken, çocuk beslenmesi konusunda ebeveynleri uyardı. İngiliz The Times’a konuşan Ursell öğrenme ve hafıza gibi beyin fonksiyonlarını düzenleyen kan şekeri seviyesinin sıkı bir kahvaltıyla yüksek tutulması gerektiğini söyledi. Ayrıca demir eksikliğinin derste başarıyı olumsuz etkilediğini söyleyen uzman, buna karşı öğrencilere tahıllı yiyecekler, yumurta, kırmızı et, balık tüketmelerini önerdi.

Kaynak : haberturk.com

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

7 yorum

  1. Teşekkürler

  2. Beyin,beşduyu organlarından aldığı uyarıları hafıza merkezlerinde bilgiye çevirerek akıl ve bilinci oluşturup kendini geliştirir,kendisinin ve kendisini taşıyan vücudun yaşam fonksiyonlarını düzenler.diğer beyinlerle ve doğadaki maddelerle olan ilişkisi gücünü belirler.süper beyin yaratılamaz,ben beynimi geliştiririm demek yanlıştır.

  3. Evet ben çocukluğum boyunca hipoglisemi kansekeri dusuklugu yuzunden ,tedavi de edilmeyince cocuklukta şeker hastasi oldum ve suan yaş 38 ve ciddi performans düşüleri yaşiyorum zaten ani kanşekeri düşüşleri ilkokul 5 ten 25 li yaşlara kadar harab etti. şimdi de yuksek şekerle uğraşiyorum.dolayisiyla beyin flu bir haldexd

  4. kan şekeri düşüklüğü bende de var resmen o an duyr beyin tek düşünülen yemek yemek

  5. Süper bir haftasonu oluyor sayenizde,yeni haftaya da taşacak. Varolun… . Teşekkürler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.