Anasayfa / Testlerimiz / TEST : Yüzünüzden karakterinizi okuyun!

TEST : Yüzünüzden karakterinizi okuyun!

Yüz okuma testiFizyonomi = Yüz Okuma
Yüz okuma, çok sayıda deneylerin yapılması sonucu elde edilen istatistiklere dayanarak insanın yüz yapısı ve karakter özellikleri arasındaki ilişkiyi tespit etmektir.

Gözlerimizin rengi, bakışlarımızın buğusu, saçlarımızın dalgalı ya da düz oluşu, dudaklarımızın inceliği, çenemizin uzunluğu ve yüzümüze ait diğer tüm organların biçimi, kişiliğimize dair önemli ipuçları veriyor. Yüz okuma sanatını bilenler, karşılarında duran insanın karakterine, hastalıklarına dair tüm bilgileri yüzünden alabiliyorlar.
Alnınız aşırı enliyse, siz kibirli ve övünmeyi seven biri olabilirsiniz, küçük ve yuvarlak bir alnınız varsa, durum daha da fena; çünkü siz yalancı, kibirli ve yüzeysel düşünen birisiniz. Gözlerinizin rengi koyu kahve veya koyu maviyse güvenilir, ciddi, koyu gri ise cimrisiniz. Göz kapaklarınız aşırı büyükse ciddiyetsiz, düşünmeden hareket eden birisiniz, alt göz kapaklarınız sarkıksa alkole meyliniz var demektir. Bu örnekler istenildiği kadar uzatılabilir, çünkü yüzdeki tüm organların değişik biçimlerine ait karakter tahlilleri mevcut.

“Bu belirleme ancak yüzü oluşturan tüm organların özelliklerinin tek tek incelenmesiyle mümkün olabilir. Hatta bununla da sınırlı kalmayıp karşınızdaki insanın doğup, büyüdüğü coğrafyayı, yaşadığı iklimi de göz önünde bulunduracak kadar geniş çaplı zihinsel bir donanım gerekir. Günümüzde önemli bir bilim dalı haline gelmeye başlayan fizyonomi, gizli servislerden büyük şirketlere kadar pek çok alanda kullanılmaya başlandı.”

Günümüzdeyse fizyonomi birçok ülkede; insan kaynakları, genel yönetim ve iletişim becerilerini geliştirmede, satış tekniklerini ilerletmede, personel alımında ve mülakatlar gerçekleştirmede başarı oranını artırmak için kullanılmaktadır. Ayrıca, günümüzde en son gelişmelerden biri olarak hastalara teşhis koymada fizyonominin de uygulandığını görmekteyiz.

 

Derleme : kendinigelistir.com

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

64 yorum

 1. Gerçekten güzel sadece iltifat etti :)bana

 2. Bence bütün yorumlar genele hitaben herkes üzerine alına bilir ….. birazda insanları gaza getiren türden ama olsun yinede güzel başka türlü testin anlamı değişir

 3. Harikaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 4. Ben şıktan gittim, bazıları tutuyor ama her zaman geçerli olabileceğini düşünmüyorum.

 5. Süper bi şeymiş beni anlatıo:))

 6. Bu site süper ben çok beğendim testlerde süper

 7. Ayy çok güzel ama beni yansıtmıyor

 8. YALÇIN-BİLGE-ERCAN

  çok başarılı bir test üç arkadaş aynı anda çozdük kesinlikle doğru çıktı.
  süperrr

 9. çok başarılı bir analiz tamamen katılıyorum ve ayrıca tebrik ediyorum bu siteyi hayata geçiren kişi veya kişilerede başarılarının dewamını diliyorum…

 10. Evet, oldukca guzel hazirlanmis bir test. tespitler tam olarak degil ama buyuk oranda tutuyor.

 11. Müthiş. kitabını istiyorum.

 12. geçekten süper tam beni anlattı :)

 13. İnsanın yüzü her şeyi anlatırmış.

 14. hocam test yok ki

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.