Anasayfa / manşet / YALIN AYAK : Her insan yeni bir ayakkabıyı hak ediyor!

YALIN AYAK : Her insan yeni bir ayakkabıyı hak ediyor!

YALIN AYAK PLATFORMU NEDİR?

YALIN AYAK PLATFORMU ihtiyacı olanlara bedelsiz ayakkabı sunan bir yardım kuruluşudur. Platformun herhangi bir siyasi, ideolojik arka planı ya da eğilimi yoktur, gönüllü olan herkes platformda yer alabilir.

YALIN AYAK PLATFORMU NASIL ORTAYA ÇIKMIŞTIR?

Ermenek maden faciası sonrasında bölgenin sembol figürlerinden bir haline gelen Recep Amcanın yırtık giydiği lastik ayakkabılarının büyük üzüntü oluşturması sonrasında duyarlı insanların bir araya gelmesiyle oluşmuş, yoksulluk sebebiyle yeni ayakkabı giyemeyen/satın alamayan insanlara bedelsiz ayakkabı sağlamak üzere kurulmuş bir inisiyatiftir. Platform sosyal medya üzerinde kurulmasının üzerinden henüz 2 gün geçmeden 2000 i aşan üyeye ulaşmıştır.

NEDEN AYAKKABI?

Ayaklar insan vücudunun yeryüzü ile temasını sürekli sağlayan organlar olduğundan sağlıklı olmalıdır. Bunun yanında ayakkabı bir insanın en temel ihtiyaçlarından biridir ve yoksul olup olmadığına bakılmaksızın hava-su-yemek gibi tüm insanların yaşamsal hakkıdır. Bir insanın ayakkabı giyememesi ya da yenisini alamaması o insandan çok toplumun bir başarısızlığı olarak görülmelidir. Platform bu yüzden sadece ayakkabı yardımı üzerine odaklanmıştır.

YALIN AYAK PLATFORMUNUN AMACI NEDİR?

Platformun amacı, sürekli ayakkabı ihtiyacı olan birilerinin var olacağından hareketle kalıcı bir sistem kurarak yeni ayakkabı giyemeyen/alamayanlara yeni ayakkabı dağıtımı yapmaktır.

yalın ayak platformu

Yalın Ayak Platformu Web Sitesi : http://www.yalinayak.org
Yalın Ayak Facebook Sayfası : https://www.facebook.com/yalinayakdernegi

Tavsiye Yazı :   Sözlüğüne bakabilir miyim?

Hakkında Dr. Mustafa KURT

blank
İzmir'de doğdu. Dumlupınar Üniversitesi İktisat bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Aynı üniversitede başladığı yüksek lisans programını 2000 yılında tamamlayıp İstanbul Üniversitesi İşletme Yönetimi ve Organizasyon ABD dalında doktora programına devam etti. Daha sonra Kocatepe Üniversitesi'nde göreve başlayarak doktora derecesini bu üniversiteden aldı. 2008-2009 yıllarında post doktora programı kapsamında University of Bradford, School of Management'ta çalışmalarını sürdürdü. 2009 yılında Türkiye’ye dönerek doçent oldu. Halen The University of York, The York Management School’da misafir araştırmacı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Bilgi yönetimi, kurumsal teori, işletmecilik tarihi ve yönetim danışmanlığı konularında çalışmalar yapmaktadır.
blank blank

3 yorum

 1. blank

  Üşüyorum, anne ellerini arıyorum! Teninde yılların sıcaklığı dokunamıyorum Sütünün kokusu sarıyor bedenimi Isıt beni anne kundağına aldığın gibi Özlemin nefes oldu umutlanıyorum, Aç kucağını anne sana geliyorum, Doğduğum gibi, çıplak aç ve sessiz…

 2. blank
  Belkıs Özkara

  Aslolan bir yırtık lastik ayakkabı değildir; kaybedilen oğuldur, onun acısıdır. Ancak nedense hep yoksulların çocukları ölmektedir. Sanki kaybetmeye mahkumdurlar. Hayatlarındaki belki en değerli varlıkları-çocukları yitip gitmektedir. Diğer tarafta ise hoyratça bir tüketim vardır ve zengin daha zengin olabilsin, daha fazla tüketebilsin diye yoksulların çocukları ölmektedir. Asıl bakılması gereken yer burasıdır.

 3. blank
  Yalın Ayak projesini destekliyorum

  Son zamanlarda gördüğüm en duygusal, en özel ve en anlamlı sosyal yardımlaşma projesi olmuş. Umarım çığ gibi büyür. Özellikle kendinigelistir.com gibi bir sitenin bu projenin içinde olduğunu bilmek daha da güzelleştirdi bizim için projeyi.

  Teşekkürler emeği geçen herkese.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.