Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim forumu misyonu taşıyan kendinigelistir.com sitesi Özgür Şahin tarafından hayata geçirilip, geliştirilmektedir. © 2024. Tüm hakları saklıdır.

  1. Anasayfa
  2. manşet
  3. YALIN AYAK : Her insan yeni bir ayakkabıyı hak ediyor!

YALIN AYAK : Her insan yeni bir ayakkabıyı hak ediyor!

Dr. Mustafa KURT Dr. Mustafa KURT -

- 2 dk okuma süresi
98 3

YALIN AYAK PLATFORMU NEDİR?

YALIN AYAK PLATFORMU ihtiyacı olanlara bedelsiz ayakkabı sunan bir yardım kuruluşudur. Platformun herhangi bir siyasi, ideolojik arka planı ya da eğilimi yoktur, gönüllü olan herkes platformda yer alabilir.

YALIN AYAK PLATFORMU NASIL ORTAYA ÇIKMIŞTIR?

Ermenek maden faciası sonrasında bölgenin sembol figürlerinden bir haline gelen Recep Amcanın yırtık giydiği lastik ayakkabılarının büyük üzüntü oluşturması sonrasında duyarlı insanların bir araya gelmesiyle oluşmuş, yoksulluk sebebiyle yeni ayakkabı giyemeyen/satın alamayan insanlara bedelsiz ayakkabı sağlamak üzere kurulmuş bir inisiyatiftir. Platform sosyal medya üzerinde kurulmasının üzerinden henüz 2 gün geçmeden 2000 i aşan üyeye ulaşmıştır.

NEDEN AYAKKABI?

Ayaklar insan vücudunun yeryüzü ile temasını sürekli sağlayan organlar olduğundan sağlıklı olmalıdır. Bunun yanında ayakkabı bir insanın en temel ihtiyaçlarından biridir ve yoksul olup olmadığına bakılmaksızın hava-su-yemek gibi tüm insanların yaşamsal hakkıdır. Bir insanın ayakkabı giyememesi ya da yenisini alamaması o insandan çok toplumun bir başarısızlığı olarak görülmelidir. Platform bu yüzden sadece ayakkabı yardımı üzerine odaklanmıştır.

YALIN AYAK PLATFORMUNUN AMACI NEDİR?

Platformun amacı, sürekli ayakkabı ihtiyacı olan birilerinin var olacağından hareketle kalıcı bir sistem kurarak yeni ayakkabı giyemeyen/alamayanlara yeni ayakkabı dağıtımı yapmaktır.

[box type=”shadow” ]

yalın ayak platformu

Yalın Ayak Platformu Web Sitesi : http://www.yalinayak.org
Yalın Ayak Facebook Sayfası : https://www.facebook.com/yalinayakdernegi

[/box]

Dr. Mustafa KURT

İzmir'de doğdu. Dumlupınar Üniversitesi İktisat bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Aynı üniversitede başladığı yüksek lisans programını 2000 yılında tamamlayıp İstanbul Üniversitesi İşletme Yönetimi ve Organizasyon ABD dalında doktora programına devam etti. Daha sonra Kocatepe Üniversitesi'nde göreve başlayarak doktora derecesini bu üniversiteden aldı. 2008-2009 yıllarında post doktora programı kapsamında University of Bradford, School of Management'ta çalışmalarını sürdürdü. 2009 yılında Türkiye’ye dönerek doçent oldu. Halen The University of York, The York Management School’da misafir araştırmacı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Bilgi yönetimi, kurumsal teori, işletmecilik tarihi ve yönetim danışmanlığı konularında çalışmalar yapmaktadır.

İlgili Yazılar