Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim forumu misyonu taşıyan kendinigelistir.com sitesi Özgür Şahin tarafından hayata geçirilip, geliştirilmektedir. © 2024. Tüm hakları saklıdır.

  1. Anasayfa
  2. Başarı Yazıları
  3. Yeniden Başlamaya Ne Dersiniz?

Yeniden Başlamaya Ne Dersiniz?

Özgür ŞAHİN Özgür ŞAHİN -

- 5 dk okuma süresi
122 0
yeniden başlamaya ne dersiniz

Yeniden başlamaya ne Bu hafta her şeye yeniden başlamaya ne dersiniz? Ben neredeyse hemen her hafta yeniden başlamaya bayılıyorum. Hedeflerime, hayallerime tekrardan bakıp, neresindeyim diye kontrol etmeyi çok seviyorum. Çünkü acelem yok, ben zaten MUTLUYUM :)

Mutluluğum isteklerimi elde etmeye bağlı değil, aksine isteklerim oldukça daha da mutlu oluyorum.

Yaşamak istediklerinizle ilgili ne kadar aceleniz varsa o kadar sıkılmanız olası. Belkide enerjinizin düşüklüğü, canınızın sıkılması, hedefleriniz olabilir. ŞİMDİ HEMEN DURUN VE TÜM İSTEKLERİNİZİ, HEDEFLERİNİZİ YAZIN. Ve sonra karşılarına ne zaman olmasını beklediğinizi de yazın. 1 gün, 1 hafta,1 ay,1 yıl ya da 5 yıl gibi.

[box type=”shadow” ]

Kilo vermek istiyorum : 2 ay içerisinde
Zengin olmak istiyorum : Hemen
Bir ilişkim olsun istiyorum : Bu hafta sonu
Kendi işimi kurmak istiyorum : 6 ay

[/box]

Burada abartarak yazdım ama sizin de buna benzer bir listeniz varsa keyfinizin kaçması normal :)

Elbette hepimiz her konuda aynı yerde değiliz. Belkide son 3 aydır spor yapıyorsunuz ve hedeflediğiniz kiloların yarısını verdiniz ve kalan süre sizin için ideal. Ya da çok sevdiğiniz işinizle ilgili son yıllarda çok mesai harcadınız, birikim yaptınız ve yeni işinize adım atmak için son 6 ay. Yani söylemek istediğim hedeflerinizle hizalı iseniz zaten sorun yok, son gaz yola devam:)

Ama, hedeflerinizi yazdığınızda içiniz sıkıldıysa, nereden başlayacağınızı bilemediyseniz ya da istekleriniz size çok uzak geldiyse dikkatli okuyun. Ve hatta tüm isteklerinizden vazgeçmeye hazır olun.

yeniden başlamaya ne dersiniz

Hedeflerinizi yazdığınızda sanki hemen olacak gibi heyecanlanmalısınız. Bunun olabilmesi için öncelikle hedefleriniz küçük olması çok önemli. Hayallerinizi değil, hedeflerinizi küçültün. Egomuz ( Beynimiz) her bir hedefi gerçekleştirdiğinde bir sonraki için heyecan duymaya başlayacaktır. Ona zor, uzak, fazla hedefleri verdiğinizde o da vazgeçecek ve olmuyor alanına taşınacaktır. Yarı yolda kalmamak ve hedeflerinize ulaşmak için hedeflerinizi küçültün. Hatta hedeflerinizden vazgeçin :)

Kendi hayatımda bu yıl koyduğum maddelerce hedeften vazgeçtim. Çünkü fark ettim ki beni hem yokluk alanında tutuyor hem de olsun diye fazladan enerji harcıyorum ve günümü yaşamak için enerjim kalmıyor. Hedeflerim olsun diye değil, mevcut mutluluğumu artırmak için vazgeçtim hedeflerimden. Ve enerjim yükseldiğinde zaten bu yolculuk daha keyifli gelmeye başladı yeniden. Sanki yepyeni bir hediye almış ve hayatıma yeniden başlamış gibi hissettim.

Mevcut hayatımın detaylarını, dinamiklerini tekrardan gözden geçirip şükretmeye başladım.

Hayallerimin işini yaptığım için şükrediyorum. Zaman bereketim için her gün şükrediyorum. Dilediğim kadar, dilediğim zaman çalıştığım ve ürettiğim için şükrediyorum. İşimi keyif, neşe ve eğlence alanından yaptığım için şükrediyorum. İşimi yaparken aynı zamanda kendimde geliştiğim ve çift taraflı bir kazanç elde ettiğim için şükrediyorum. Sağlıklı olduğum için şükrediyorum. Çok sevdiğim arkadaşlarımla zaman geçirebildiğim için şükrediyorum. Okuduğum kitaplardan, izlediğim filmlerden her an keyif aldığım ve kendime eğlenmek için zaman ayırıp bunun tadını çıkardığım için şükrediyorum. Evrende, her an yepyeni bilgilerle buluştuğum, bu yeni bilgilere kendimi açtığım için şükrediyorum.

Benim gibi, değişimi seven, kendine ve kişisel gelişimine zaman ayıran harika insanlarla yazıştığım, konuştuğum ve çalıştığım için şükrediyorum:)

Umarım bu yazı sizlere dokunmuş ve küçükte olsa kendinizi iyi hissettme alanına taşımıştır.

Yazan : Ayşegül Demirel | Milliyet Blog

Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

İlgili Yazılar