Anasayfa / Sizden Gelenler / Başarı, kendini keşfetmek ve duygu kavramı

Başarı, kendini keşfetmek ve duygu kavramı

Ne için yaşadığımızı, neyin doğru neyin yanlış olduğunu öğrenmek istiyoruz hepimiz. İnsan, duygu kavramını çocukluk döneminde tamamen anlamaya başlar ve duygu kavramını anlayışına göre onun geleceği belirlenir. Hata yaptığında ebeveynlerine karşı duyduğu korku, arkadaşına ani bir sinirlenme sonucu vurduktan sonra duyduğu pişmanlık duygusu, yeni aldığı bir oyuncağı arkadaşlarıyla paylaşma duygusu ve dahası önemli bir rol oynar insan hayatında...

paylasmak-siluetler

Duygu kavramından sonra insanın yaşamını belirleyecek en önemli unsur kendini giderek geliştirmesi ve bir başka deyişle kendi yolunu kendisi çizmesidir. Alacağı kararlar, okuyacağı yazılar-kitaplar; kendini, ruhunu, beynini geliştirmesi insan hayatında önemli yer tutar. Bunları uyguladıktan sonra neyin kime göre doğru olduğunu, doğru veya yanlış olmasının kimin kararı olduğunu anlamaya başlayacaktır. Felsefeyle ilgilenmek, spor yapmak, elinden kitabı düşürmemek, gündemi takip etmek, boş zaman kavramını hayatından silmek; insanı daha düzenli ve yaşanılır bir hayata iter.

Kendini geliştiren insan, belli bir düzeye sahip olan insandır.

Yazan : Çağan Aytüre

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.