Anasayfa / Başarı Yazıları / Başarı “zorlukla mücadele etme” becerisidir

Başarı “zorlukla mücadele etme” becerisidir

Başarı nedir?

Lüks bir villada mı oturmak? Yoksa süper lüks bir arabaya mı sahip olmak ? Yoksa hiçbir çaba sarfetmeden baba parası ile bir yerlere gelip herkes tarafından tanınmak mı? Yoksa kendi emeğinle tırnaklarınla kazıyarak mı?

Hepsi mi? Hiçbiri mi?

Başarı bence insanın “zorlukla mücadele etme” becerisidir. O herkesin düşündüğü gibi yukarıda yazdığım şeylere sahip olmak değildir. Başarı sonradan kazanılacak yada doğuştan var olacak bir şey de değildir. İnsanoğlu istediğiher zaman mücadele edebilir yani başarılı olabilir. Başarının kendine tanımını bu şekilde yapan bir çok insan başarılı durumda.

başarı nedir ne değildir

Sevgili babam başarının bana neler getireceğini yıllarca anlatmaya çalıştı. Ben ise yıllarca inkar ettim. Taa ki dediği her şeyin gerçekleştiğini görünceye kadar. Sonra.. Mücadele ederek kazandım. Kazandıkça hırslandım. Hırslandıkça başarı denilen şeyi yakaladım. Mücadeleme de devam edeceğim..

Kısacası yapılması gereken “kendini hedefe doğru yöneltip, hedefi elde etme sürecinde emin adımlar atmaktır”.

Saygı ve Sevgilerimle.

Yazan : Buğra Baki | kendinigelistir.com

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.