Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim forumu misyonu taşıyan kendinigelistir.com sitesi Özgür Şahin tarafından hayata geçirilip, geliştirilmektedir. © 2024. Tüm hakları saklıdır.

  1. Anasayfa
  2. Bunları Biliyor musunuz?
  3. Çalışan kadınların sabah rutinleri

Çalışan kadınların sabah rutinleri

Özgür ŞAHİN Özgür ŞAHİN -

- 2 dk okuma süresi
63 0
calisan-kadinlar

Her çalışan insanın sabah evden çıkmadan önce yaptığı rutinleri vardır. Kimi sabah sporu yapmadan evden çıkmaz. Kimisi mutlaka kahvesini içer.. İşte çalışan kadınlar için yapılan ilginç bir araştırma ve onların yapmış olduğu rutinler.

Kimimizin hazırlanması bir saat sürer, kimimiz de uyandıktan 10 dakika sonra evden çıkmış oluruz. (Hayır, biz o süper kadınlardan değiliz.) Çayını / kahvesini içmeden çalışmaya başlamayan da var, masasına oturur oturmaz işe gömülebilen de… Yapılan araştırmaya göre erkekler 10-15 dakikada işe hazırlanırken, kadınlarda bu süre 30 dakikayı buluyor. Çalışanların yarısı evde, yarıya yakını ise iş yerinde kahvaltı ediyor ve bu sırada internette geziniyor. Yüzde 22’si işe varır varmaz çalışmaya başlıyor.

calisan-kadinlar

Çalışanların yüzde 44’ü kahvaltısını iş yerine geldikten sonra yaptığını söylemiş. Kahvaltı etmeyenlerin oranı neyse ki sadece yüzde altı. (Senin onlardan olmadığına eminiz.) Ankete katılan çalışanların yüzde 25’i, işe başlamadan önce her sabah çay veya kahve içtiğini belirtmiş. Yüzde 15’i arkadaşlarıyla sohbet ediyor, yüzde biri ise telefon görüşmesi yapıyor.

[box type=”info” align=”alignleft” ]“Çalışmaya başlamadan önce başka şeylerle kaç dakika ilgileniyorsunuz?” sorusuna verilen yanıtlar ise şöyle:

5 -10 dakika (%53)
11-15 dakika (%19)
Mecburen hemen çalışmaya başlıyorum (%14)
16-30 dakika (%12)
30 dakikanın üzerinde (%2)
[/box]

Kaynak : womenshealth.com.tr

Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

İlgili Yazılar