Anasayfa / Motive Olmak / Bir de bunlar var! / Dal rüzgarı affeder mi?

Dal rüzgarı affeder mi?

Dal rüzgarı affeder ama kırılmıştır bir kere! Her gün yeni bir keder bulur, yakıştırır göğsüne! Günler uzar, yıl olur. Aslında hepsi aynı hikaye… Dal rüzgarı affetse bile kırılmıştır bir kere! Cam yapışır, kalp yapışmaz. Sen unutsan, ruhun unutmaz. Zaten unutmak bize yakışmaz. Aşk acısı olsa bile…” Bu şiir Tuna Kiremitçi’nin albümünden bir şarkının sözleri… Bir gün birileri kırar sizi. Ummadığınız bir anda, ummadığınız bir tepkiyle… Peki affeder mi yüreğiniz? Ya da kendi kendinizi mi kandırırsınız?

Dal rüzgarı affeder diyor ya?

Peki,

Affeder mi gerçekten ? Yoksa bu bir oyun mudur? Onu affedersen kendini mi affedemezsin. Ya da tersi mi?

Aptalı sık sık affetmek onu ahlaksız mı yapar?

Biriktirmek midir yoksa affetmek?
Eşşeklik midir ?

Beyin yorulunca kalp affeder lafı gibi bir şey mi?
Affedilen bir daha yapsın diye şans mı vermektir ?
Kıyak yapmak mıdır ?

Dal rüzgarı affeder mi gerçekten ?

Yazan : Hülya Konar
Şarkı : Tuna Kiremitçi

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

13 yorum

  1. çok çok güzel bir yazı, teşekkürler….

  2. Dal rüzgarı affeder… belkide onu kendine bağımlı hissediyordur, tek başına bir anlamı yok sanıyordur kendinin, onu asıl dalgalandıranın rüzgar olduğunu ve onunla buluştuğunda anlamlandığını, hiç olmadığı kadar ahengli göründüğünü…oysa bir ilişkiyse bu rüzgarın şiddetine, dalın ise merhametine kalmıştır herşey(: hoş bir yazıydı yüreğine sağlık…

  3. Dal ruzgarı affetse bile ruhu affetmez sanırım

  4. O zaman her esene kırılırsa o dal?rüzgar doğası gereği eser durur…herkes dalı düşünüyor bir sorun rüzgar neden esiyor…????

  5. Rüzgar eğer esmesini biliyorsa.dalın saçlarını okşarda geçer…ama esmesini bilmeyen rüzgarın önündeki dalın vay haline….

  6. Dal ve rüzgar tam bir çıkmaz sokak oldu:)) tamamen göreceli bir konu…

  7. Dal her rüzgarda kırılırsa yaşam çekilmez olur.onun içindir ki dal esnek olmalı..yaşam ancak bu şekilde yaşanılır kılınabilir..

  8. Kaybetmeyi tercih edemeyip af etsek de kırgınlığımız tamir olmaz…

  9. Belki de dalin kirilacagi vardi, ruzgar da bahene oldu. Boylesi daha iyiydi belki, sonradan yeni bir filizlenme ruzgara daha dayanikli olabilir

  10. affeder…çünkü çiçekleri dökülür meyveleri toplanır belkiii diğer insanlar tarafndan kırılır ama rüzgar hep hep vardırr incitsede HEP YANINDA

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.