Oruno © 2024. Tüm hakları saklıdır.

  1. Anasayfa
  2. Dikkatini Neye Verirsen Onu Büyütürsün
Genel

Dikkatini Neye Verirsen Onu Büyütürsün

Özgür ŞAHİN Özgür ŞAHİN -

- 2 dk okuma süresi
6 0
Neyi Önemsediğin O Kadar Önemli ki!

İnsan bir enerji varlığı, dikkatini daha çok neye verirse o şeyi büyütme kapasitesine sahip. Varlık ve yokluk bilinci arasındaki en temel farklardan birisi de bu. Eğer elimde olanlara içten bir şekilde şükredersem, daha fazlasını istiyorsam buna ulaşmamı kolaylaştırırım. Eğer elimde olanın değerini bilmiyorsam yokluk bilincinde olabilirim ve bu isteklerime ulaşmamı da zorlaştırır.

Ayrıca zor bir durumun içinden geçtiğimiz dönemler olur hepimizin hayatında. Bu tip dönemlerde de hayatın yolunda giden diğer alanlarını gözden kaçırmamalıyız. Tek bir konu yüzünden sanki tüm hayatımız çok olumsuz bir şekle bürünmüş gibi düşünmekten ve hareket etmekten kaçınmalıyız. Bunu yapmadığımızda içinde olduğumuz duruma bir çözüm de üretmek güçleşiyor.

Endişe ve kaygıdan ziyade umuda ve çözüme ulaşmak istiyorsak biraz hayal gücü de katmalıyız işin içine. Hayat hep böyle gitmeyecek, sorun olarak gördüğünüz şey size bir şeyler öğrettikten sonra hayatınızdan çıkacak, daha güzel günler gelecek merak etmeyin. Elbette yapılması gerekenler var, onları yapın ama güzel hayallerinizi de ihmal etmeyin, arada bir hayal sandığınızdan çıkarıp tozlarını alın en azından.

Bazen de çok güzel dönemlerden geçeriz hayatta, işte o zaman da tadını çıkarmayı bilmek lazım gerçekten. Keyif alın hayattan, tadını çıkarın, sevincinizi paylaşın.

Hayat büyük bir denklem, içinde pek çok formül var, hepsini yazmaya kalksak kitaplar bile yeterli olmaz belki. Sadece bir veya iki tane çok önemli formülü öğrenip uygulasak onlar bile önemli bir fark yaratabilir.

Dikkatini neye verirsen onu büyütürsün, bu nedenle yönünü geleceğe çevir, kendine şefkatli davranmayı ihmal etme ve güzel şeyler düşün.

Sevgi ile kalın.

Yazan : Mert Çuhadaroğlu, MÇ Blog

Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

İlgili Yazılar