Anasayfa / Motive Olmak / Doğru zamanda… Doğru şekilde…

Doğru zamanda… Doğru şekilde…

Bir şeyin ayrımını iyi yapalım. İnsanları kişisel geliştiricez, sevgi pıtırcığı yapacağız diye zarar verebilirsiniz de. “Sen değişirsen etrafındakiler değişir” genel felsefemiz bu ve çok doğru. Ancak karşınızdaki insana sürekli sevgi pıtırcığı gibi yaklaşmak bir yerden sonra sizi bitirir. Bastırılmış her duygu ruhta ve bedende depolanma yapar, bu ilerde psikolojik ve fiziksel şekilde çeşitli hastalıklar olarak ortaya çıkar. Depresyon gibi, reflü gibi, kolit gibi, kanser gibi… Lütfen; sevelim – sevilelim mantığının dozunu ayarlamayı bilin. Asla nefret yok, itmek yok, kaybetmek yok ama gerektiğinde geri çekılmeyı bilmek diye bir şey var.

kisisel-gelisim

Unutmayın, yaşamınızı sürdürebilmeniz için sizinde sağlıklı bir ruha – zihine ve bedene ihtiyacınız var. Sağlıklı ruh – zihin sağlıklı bedeni getirir. Sağlıklı ruh ise kendinizi, duygularınızı doğru zamanda, doğru şekilde ifade etmekle olur.

Sevgilerimle
Ayça AKIN

Hakkında Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.