Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim forumu misyonu taşıyan kendinigelistir.com sitesi Özgür Şahin tarafından hayata geçirilip, geliştirilmektedir. © 2024. Tüm hakları saklıdır.

  1. Anasayfa
  2. Geliştiren Hikayeler
  3. Dört kardeşin öyküsü!

Dört kardeşin öyküsü!

Özgür ŞAHİN Özgür ŞAHİN -

- 1 dk okuma süresi
110 16

Hani bazen insanlar yapılması gerekenler yapılmadığında –daima– birilerini suçlarlar ya… Hani bu genelde üst seviyede yaşanır ya… Hani bir karmaşa olur ya denilen işi kimsenin yapmamasından doğan. Tam da bununla ilgili küçücük bir hikaye. Hepimizin hayatının içinde olan, olmaya devam eden…

 

Bir ülkede dört kişi yaşıyormuş… Bunların adları da HERKES, BİRİSİ, HERHANGİ BİRİ ve HİÇ KİMSE imiş… Bir gün yapılması gereken çok önemli bir iş ortaya çıkmış… Ve HERKES, BİRİSİ’ nin bu işi yapacağından eminmiş. Gerçi işi, HERHANGİ BİRİ de yapabilirmiş ama HİÇKİMSE yapmamış.
BİRİSİ bu duruma çok kızmış. Çünkü iş, HERKES‘ in işiymiş. HERKES, HERHANGİ BİRİ’ nin bu işi yapabileceğini düşünüyormuş. Ama, HİÇ KİMSE, HERKES’in yapamayacağının farkında değilmiş. Sonunda, HERHANGİ BİRİ’ nin yapabileceği bir işi, HİÇ KİMSE yapmadığı için, HERKES, BİRİSİ’ ni suçlamış…

Bu yazıyı bizlerle paylaştığı için forum yöneticilerimizden Mustafa’ya (Korsan) teşekkürlerimi sunuyorum.

Kaynak : Enfes Öyküler Kitabı

Özgür ŞAHİN

Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim sitesi olan kendinigelistir.com projesinin sahibidir. 2006 yılından bu yana #kişiselgelişim alanında birçok yeniliği bünyesinde bulundurduğu sitede "beden dili, iletişim teknikleri, başarı hikayeleri, motivasyon teknikleri, özgüven gelişimi" gibi bir çok ana tema üzerine yazar, çizer, karalar, öğretmeye çalışır.

İlgili Yazılar